تجهیزات آتش نشانی


شیرهای آتش نشانی

شیرهای آتش نشانی به عنوان ابزارهای کنترل جریان، نقش مهمی در فرآیند انتقال آب برای مصارف آتش نشانی دارند. شیرفلکه، شیرفلکه تنظیم فشار، شیر فشار شکن و شیر سیامی محصولات دسته شیرهای آتش نشانی آریاکوپلینگ را تشکیل می‌دهند. استحکام بسیار بالا، مقاومت بالا به خوردگی، مقاومت به نشتی تا فشارهای بالا و قابلیت استفاده در شرایط اقلیمی مختلف، برخی از ویژگی‌های این گروه محصولات است.

شیرفلکه آتش نشانی

شیرفلکه آتش نشانی برنجی آریاکوپلینگ، یک شیرفلکه بسیار مستحکم برای مصارف پرفشار آتش نشانی است.

علاوه بر آن، این محصول در داخل جعبه‌های آتش نشانی، به همراه هوزریل، قرقره فایرباکس، هوزرک و سایر مصارف کنترل جریان در تاسیسات آبرسانی آتش نشانی کاربرد دارد.

ماندگاری بالا در کیفیت، مقاومت بالا در برابر خوردگی و نشتی و بهره مندی از سیستم هرزگرد شفت مرکزی جهت آب بندی مستحکم‌تر، از مهم‌ترین ویژگی‌های شیرفلکه آریاکوپلینگ است.

شیرفلکه آتش نشانی
شیر فلکه آتش نشانی
شیرفلکه آتش نشانی
شیر فلکه تنظیم فشار

شیرفلکه تنظیم فشار

شیرفلکه تنظیم فشار آریاکوپلینگ ابزاری برای کنترل فشار آب در تاسیسات اطفای حریق است. در ساختمان‌های بلند مرتبه، آتش نشانان با مشکل پایین بودن فشار آب در طبقات بالاتر روبرو هستند. 

شیرفلکه تنظیم فشار با کنترل دبی، فشار را کنترل کرده و در سطح مشخصی نگه می‌دارد. در نتیجه با تنظیم فشار در سطح مورد نظر در طبقات پایین، فشار اضافی به طبقات بالا هدایت شده و امکان استفاده از فشار کافی در طبقات بالاتر فراهم شود.

ماندگاری بالا در کیفیت، مقاومت بالا در برابر خوردگی و نشتی و بهره مندی از سیستم هرزگرد شفت مرکزی جهت آب بندی مستحکم‌تر، از مهم‌ترین ویژگی‌های شیرفلکه آریاکوپلینگ است.

شیرفلکه آتش نشانی
شیر فلکه تنظیم فشار

شیر فشار شکن

شیر فشار شکن آریاکوپلینگ نوعی شیر کاهنده فشار یا PRV بوده و برای کنترل و تثبیت فشار در تاسیسات آبرسانی کاربرد دارد.

افت فشار در سیستم تاسیسات لوله کشی آب، یکی از مشکلات شایع در ساختمان‌های بلند مرتبه است. با افزایش فشار پمپ، در طبقات پایین ساختمان، فشار سیستم از سطح فشار مجاز بالاتر رفته و باعث آسیب به ابزارهای متصل به لوله کشی می‌گردد. 

شیر فشار شکن بهترین راه حل مشکلات این چنینی است. این شیرها چه در حین استفاده از آب (دینامیک) و چه در حالت عدم استفاده (استاتیک)، سطح فشار را کنترل کرده و نوسانات آن را بالانس می‌کنند.

شیر آتش نشانی
شیر فشار شکن
شیر آتش نشانی
شیر فشار شکن
شیر آتش نشانی
شیر سیامی

شیر سیامی

شیر سیامی (Collecting Breeching) یا دوراهه‌های آتش نشانی، تجهیزاتی هستند که برای تجمیع منابع آب و پمپ‌های خارج از سیستم آتش نشانی داخل ساختمان، کاربرد دارند. این تجهیزات، شامل یک خروجی با قطر بزرگ و دو ورودی با قطر کوچکتر هستند. خروجی سیامی به لوله‌های ایستاده آتش نشانی در ساختمان متصل می‌شوند.

شیر سیامی اغلب در ورودی اماکن در جاهای در دسترس نصب می‌گردد تا آتش نشانان در مواقع حادثه به سرعت وارد عمل شده و آب مورد نیاز سیستم‌ها و تجهیزات آتش نشانی را تامین کنند.

شیر آتش نشانی
شیر سیامی
هوزریل آتش نشانی آریا

جعبه و هوزریل استاندارد آریاکوپلینگ

جعبه آتش نشانی به همراه هوزریل، یکی از معروف‌ترین تجهیزات اطفای حریق است که در ساختمان‌ها وجود دارد. طراحی هوزریل به گونه‌ای است که افراد عادی ساختمان به‌سادگی می‌توانند از آن برای اطفای حریق استفاده نمایند. علاوه بر آن، درون جعبه آتش نشانی یک شیر انتظار وجود دارد که در مواقع ضروری، این امکان را به آتش نشان حرفه‌ای می‌دهد ...

اسپرینکلر

اسپرینکلر پایین زن چیست؟

نصب اسپرینکلر آتش نشانی در محیط‌های مختلف ضامن تامین ایمنی در برابر حادثه آتش سوزی تلقی می‌شود. در حالی که تمامی انواع اسپرینکلرها بسیار به یکدیگر شباهت دارند، برای محیط‌ها و کاربردهای مختلف از اسپرینکلرهای متفاوتی استفاده می‌شود. انتخاب نوع اسپرینکلر برای یک محیط نیازمند بررسی دقیق و ...

جعبه آتش نشانی

لولای جعبه آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی از قبیل جعبه و قرقره (هوزریل آتش نشانی)، نقش به‌سزایی در افزایش ایمنی یک ساختمان در برابر حریق ایفا می‌کند. معمولا این تجهیزات درون جعبه آتش نشانی نگهداری می‌شوند. در این صورت در طی سال‌ها، دچار آسیب و یا اختلال در عملکرد نمی‌شوند. فرآیند طراحی و ساخت یک جعبه آتش نشانی اگر مهم‌تر از تجهیزات داخل آن نباشد