کوپلینگ انگلیسی (BS)

کوپلینگ انگلیسی یا کوپلینگ BS آریاکوپلینگ در سیستم‌های آبرسانی آتش نشانی پرفشار کاربرد دارد و تحت الزامات استاندارد BSi طراحی و تولید می‌شود. این کوپلینگ‌ها در برابر ضربه، جریان پرفشار و عوامل خورنده در شرایط محیطی سخت، مقاومت بالایی دارند و برای مصارف آتش نشانی در چنین مناطقی، تنها گزینه انتخابی مسوولان ایمنی و HSE هستند.

کوپلینگ انگلیسی اغلب در تجهیز تیم‌های ایمنی و آتش نشانی اسکله‌ها، مناطق نفت خیز، مجتمع‌های پتروشیمی، سکوهای نفتی و سایر سازه‌های ساحلی و فراساحلی کاربرد دارد. اتصالات انگلیسی آریاکوپلینگ از دو آلیاژ پایه مس و آلیاژ آلومینیوم طراحی و ساخته می‌شوند. 

برای استعلام قیمت و خرید کوپلینگ انگلیسی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

به زودی..

به زودی..

به زودی..

به زودی…

اتصالات انگلیسی (BS)

محل اتصال شیلنگ آتش نشانی 

بخش نری کوپلینگ انگلیسی

گوشواره برای بازکردن کوپلینگ

بخش مادگی کوپلینگ انگلیسی

درپوش برنجی گوشواره کوپلینگ

توضیحات و بررسی

کاربرد کوپلینگ انگلیسی 

کوپلینگ انگلیسی برای انتقال آب در تاسیسات آبرسانی آتش نشانی و افزایش طول شیلنگ‌های آتش نشانی کاربرد دارد. این کوپلینگ به جهت استحکام و مقاومت بالا به خوردگی، در شرایط سخت آب و هوایی نیز کاربرد دارند.

این کوپلینگ از چه اجزایی تشکیل یافته است

کوپلینگ انگلیسی از دو بخش نر و مادگی با قابلیت اتصال شیلنگ آتش نشانی در دو طرف، ساخته می‌شوند. زبانه‌های برنجی اتصال و واشر آب بندی ویژه، بر روی بخش مادگی بوده و از طریق درگیری با زبانه بخش نری، اتصال برقرار می‌شود. با استفاده از گوشواره‌های بخش مادگی می‌توان حرکت زبانه‌های اتصال را کنترل کرده و با کشیدن گوشواره‌ها، اتصال را آزاد نمود.

نکاتی در مورد واشر آب بندی کوپلینگ انگلیسی 

واشر مورد استفاده در ساخت کوپلینگ انگلیسی، شکل و ساختار ویژه‌ای دارد که در فشارهای بالا بخش V شکل آن از هم باز شده و به استحکام آب بندی کمک می‌کند.

انتخاب سختی این واشر بر روی کیفیت آب بندی محصول، بسیار تاثیرگذار است. زیرا سختی بیش از حد باعث عدم آب بندی در فشارهای پایین و سختی کمتر از حد استاندارد باعث عدم آب بندی مناسب در فشارهای بالا خواهد بود. 

گوشواره با قابلیت بازشدن 

گوشواره کوپلینگ انگلیسی به صورتی طراحی شده که دارای درپوش برنجی بوده و با آچار ویژه قابل باز و بست است. این قابلیت در راستای تسهیل عملیات نگهداری و تعمیرات این کوپلینگ صورت گرفته است. گوشواره‌ها و ملحقات آنها تماما از آلیاژ پایه مس و یا استیل ضد زنگ ساخته شده‌اند. 

به این ترتیب این کوپلینگ مقاومت بالایی به ضربات ناشی از رها شدن بر روی زمین خواهد داشت.

ماشین کاری با دقت بسیار بالا

ماشین کاری انواع کوپلینگ انگلیسی آریاکوپلینگ با دقت بالا و تلرانس‌های محدود توسط ماشین‌های مکانیزه CNC انجام می‌شود. به طوری که قطعه اول با قطعه 1 میلیونم کاملا در ابعاد و ریز قطعات مشابه هستند. 

تعبیه پله‌های بخش شیلنگ خور کوپلینگ نیز جهت استحکام در اتصال شیلنگ به بخش انجام می‌شود. این اتصال می‌تواند به صورت سیم پیچ شده یا با استفاده از بست کوپلینگ اختصاصی آریاکوپلینگ انجام گیرد.

مقاومت به فشارهای بسیار بالا

کوپلینگ BS آریاکوپلینگ دارای گواهی آزمون هیدرواستاتیک تا فشار 100Bar است. برای آنکه از 100Bar دید ملموسی داشته باشیم، کافیست بدانیم جریان آب مورد استفاده ما در ساختمان‌های مسکونی در پرفشارترین حالت، به 2Bar می‌رسد.

دسته‌های محصولات
مقالات مرتبط
هوزریل آتش نشانی

جعبه و هوزریل استاندارد آریاکوپلینگ

یکی از تجهیزات آتش نشانی پرکاربرد در اغلب پروژه‌های ساختمانی با کاربری‌های متفاوت، جعبه‌ آتش نشانی است. تجهیزات آتش نشانی به دلیل سروکار داشتن با امنیت جانی و مالی مردم، حساسیت ویژه‌ای دارند. این تجهیزات تنها در لحظات بروز حادثه مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین هرگونه نقص فنی که منجر به عدم کارآیی این تجهیزات شود، می‌تواند پیامدهای جبران ناپذیری به بار آورد...

انواع جعبه آتش نشانی

معرفی انواع جعبه آتش نشانی ( خرید جعبه آتش نشانی )

جعبه آتش نشانی ابزاری برای نگه‌داری و حفظ تجهیزات آتش نشانی است. این محصول در ابعاد استاندارد و طرح‌های مختلف تولید و در اماکنی که خطر وقوع آتش سوزی وجود دارد، نصب می‌شود. در این مطلب به معرفی و بررسی انواع جعبه‌های آتش نشانی می‌پردازیم. آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

جعبه آتش نشانی خاموش کننده (جعبه کپسول)

جعبه آتش نشانی چیست؟

جعبه آتش نشانی یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین تجهیزات ایمنی است که در ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچند جعبه آتش نشانی، خود به تنهایی ابزاری برای اطفای حریق به شمار نمی‌رود، اما به دلیل اینکه تجهیزات اطفای حریق مهمی از قبیل هوزریل، کپسول و غیره در داخل آن نگاه داشته می‌شوند، اهیمیت زیادی دارد...

دیدگاهتان را بنویسید یا برا استعلام قیمت کوپلینگ انگلیسی (BS) باما تماس بگیرید 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسال دیدگاه