تجهیزات آتش نشانی

قرقره و شیلنگ آتش نشانی

سازگاری با انواع جعبه آتش نشانی، طراحی تخصصی تمامی قطعات و مقاومت بالای اتصالات به نشتی، مهم‌ترین ویژگی‌های یک قرقره آتش نشانی است. چنین ویژگی‌هایی است که گروه محصولات قرقره و شیلنگ آتش نشانی آریاکوپلینگ را در جایگاه محصولی فراتر از استانداردهای ملی قرار داده و به انتخابی ماندگار تبدیل می‌کند.

هوزریل آتش نشانی (قرقره هوزریل) آریاکوپلینگ، نوعی قرقره با شیلنگ نیمه سخت (لاستیکی) و نازل سه حالته فلزی است. از نظر سازمان آتش نشانی، نصب هوزریل در اغلب بناهای شهری و صنعتی الزامی است.

تولید تخصصی تمامی قطعات هوزریل در داخل مجموعه، بهبود بی‌وقفه محصول و سازگاری با انواع جعبه آتش نشانی، از ویژگی‌های هوزریل استاندارد آریاکوپلینگ است. 

هوزریل آتش نشانی آریاکوپلینگ دارای پروانه استاندارد ملی ایران با کد رهگیری 66853730015 است. 

قرقره آتش نشانی
استعلام قیمت قرقره با شیلنگ نیمه سخت (هوزریل)
قرقره و شیلنگ تاشونده آتش نشانی
استعلام قیمت قرقره با شیلنگ تاشونده

قرقره مخصوص شیلنگ تاشونده (در اصطلاح بازار: قرقره فایرباکس)، قرقره آتش نشانی مخصوص نگه‌داری شیلنگ تاشونده آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) است. 

این نوع قرقره بدون سیستم آبرسان تولید شده و نگهدارنده انواع شیلنگ آتش نشانی در قطرهای مختلف است. این محصول اغلب به همراه نازل سه حالته فلزی (Branchpipe) و شیلنگ برزنتی در داخل انواع جعبه آتش نشانی قرار می‌گیرد.

قرقره و شیلنگ تاشونده آتش نشانی
استعلام قیمت قرقره با شیلنگ تاشونده

هوزریل دیواری آریاکوپلینگ، نوعی قرقره با شیلنگ نیمه سخت و از نوع محوطه‌ای است. این محصول در محوطه‌های باز و بدون جعبه آتش نشانی نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

هوزریل دیواری دقیقا همانند هوزریل آتش نشانی (قرقره هوزریل) ساخته می‌شود. با این تفاوت که بدون جعبه آتش نشانی بوده و برای حفاظت از شرایط جوی با یک پوشش در بخش فوقانی محافظت می‌شود.

هوزریل دیواری
استعلام قیمت هوزریل دیواری
هوزرک آتش نشانی
استعلام قیمت هوزرک

هوزرک یکی از تجهیزات نگهدارنده شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) است. در مواردی که احتمال آتش سوزی بالا بوده و نیاز به حجم آب بیشتری برای عملیات اطفای حریق است، هوزرک کاربرد دارد.

هر هوزرک از چند متر شیلنگ آتش نشانی، یک نازل سه حالته Branchpipe، ریل‌ها و بدنه نگه‌دارنده شیلنگ، شیر فلکه آتش نشانی و یک کوپلینگ STORZ جهت اتصال شیلنگ آتش نشانی به شیرفلکه تشکیل یافته است.

هوزرک آتش نشانی
استعلام قیمت هوزرک

شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) یا شیلنگ تاشونده، نوعی شیلنگ با لایه داخلی لاستیکی و لایه بیرونی با پوشش فیبر مصنوعی بسیار مستحکم است.

شیلنگ برزنتی در ابعاد و اندازه‌های مختلف در مجموعه آریاکوپلینگ تولید و عرضه می‌شود. این محصول پرکاربردترین شیلنگ آتش نشانی در سراسر جهان است.

شیلنگ برزنتی آریاکوپلینگ علاوه بر سبک بودن، با توجه به ویژگی تاشونده بودن، فضای کمی اشغال کرده و استحکام بسیار بالایی دارند

 

شیلنگ تاشونده آتش نشانی
استعلام قیمت شیلنگ تاشونده (شیلنگ برزنتی)​
شیلنگ نیمه سخت هوزریل
استعلام قیمت شیلنگ نیمه سخت هوزریل​

شیلنگ نیمه سخت هوزریل، نوعی شیلنگ لاستیکی مورد استفاده در ساخت هوزریل آتش نشانی آریاکوپلینگ است. این شیلنگ در 3 لایه لاستیکی و لایه نخ برای پیوستگی و استحکام بیشتر ساخته می‌شود.

انعطاف پذیری و استحکام این شیلنگ به گونه‌ای است که در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده است. مقاومت این شیلنگ به ترک و خشکی ناشی از سرمای بیش از حد و مقاومت بالا به اثرات تابش اشعه UV، دوام و کارآیی بسیاری به هوزریل آتش نشانی آریاکوپلینگ می‌دهد.

هوزریل آتش نشانی آریا

جعبه و هوزریل استاندارد آریاکوپلینگ

جعبه آتش نشانی به همراه هوزریل، یکی از معروف‌ترین تجهیزات اطفای حریق است که در ساختمان‌ها وجود دارد. طراحی هوزریل به گونه‌ای است که افراد عادی ساختمان به‌سادگی می‌توانند از آن برای اطفای حریق استفاده نمایند. علاوه بر آن، درون جعبه آتش نشانی یک شیر انتظار وجود دارد که در مواقع ضروری، این امکان را به آتش نشان حرفه‌ای می‌دهد ...

اسپرینکلر

اسپرینکلر پایین زن چیست؟

نصب اسپرینکلر آتش نشانی در محیط‌های مختلف ضامن تامین ایمنی در برابر حادثه آتش سوزی تلقی می‌شود. در حالی که تمامی انواع اسپرینکلرها بسیار به یکدیگر شباهت دارند، برای محیط‌ها و کاربردهای مختلف از اسپرینکلرهای متفاوتی استفاده می‌شود. انتخاب نوع اسپرینکلر برای یک محیط نیازمند بررسی دقیق و ...

جعبه آتش نشانی

لولای جعبه آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی از قبیل جعبه و قرقره (هوزریل آتش نشانی)، نقش به‌سزایی در افزایش ایمنی یک ساختمان در برابر حریق ایفا می‌کند. معمولا این تجهیزات درون جعبه آتش نشانی نگهداری می‌شوند. در این صورت در طی سال‌ها، دچار آسیب و یا اختلال در عملکرد نمی‌شوند. فرآیند طراحی و ساخت یک جعبه آتش نشانی اگر مهم‌تر از تجهیزات داخل آن نباشد