شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی)

شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) یا شیلنگ تاشونده، نوعی شیلنگ با لایه داخلی لاستیکی و لایه بیرونی با پوشش فیبر مصنوعی بسیار مستحکم است. شیلنگ برزنتی در ابعاد و اندازه‌های مختلف در مجموعه آریاکوپلینگ تولید و عرضه می‌شود. این محصول پرکاربردترین شیلنگ آتش نشانی در سراسر جهان است. شیلنگ برزنتی آریاکوپلینگ علاوه بر سبک بودن، با توجه به ویژگی تاشونده بودن، فضای کمی اشغال کرده و استحکام بسیار بالایی دارند.

برای خرید شیلنگ برزنتی آریاکوپلینگ یا کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

توضیحات و بررسی

در ساخت شیلنگ برزنتی، لایه داخلی لاستیکی توسط لایه خارجی از جنس پلی استر یا پرلون، تابیده می‌شود. لایه خارجی به عنوان مقاوم کننده لایه داخلی در برابر فشارهای شعاعی ناشی از عبور آب از داخل شیلنگ عمل می‌کند.

شیلنگ برزنتی آریاکوپلینگ با توجه به کاربرد در عملیات اطفای حریق و سایر عملیات انتقال آب (اعم از کشاورزی و تخلیه آب در گودبرداری)، همواره در معرض چرخه‌های خیس شدن و خشک شدن است. 

به همین دلیل پوشش خارجی شیلنگ آتش نشانی به گونه‌ای ساخته می‌شود که رطوبت را به خود جذب نکند. زیرا ماندگاری رطوبت بر روی لایه خارجی، عامل اصلی پوسیدگی و کاهش عمر مفید شیلنگ آتش نشانی است.

 

سوالات متداول

به زودی…

به زودی…

به زودی…

به زودی…

مشخصات فنی شیلنگ آتش نشانی آریاکوپلینگ

مقاومت بسیار بالا در برابر تابیدگی 

شیلنگ برزنتی با توجه به کاربردهای آن همواره ممکن است دچار تابیدگی و پیچش طولی شود. این محصول تا پیچش 100 نیوتن در متر در برابر پیچش و تابیدگی مقاوم بوده و در حین عملیات آبرسانی یا پس از آن در هنگام جمع کردن شیلنگ دچار آسیب نمی‌شود.

حفظ قابلیت انعطاف پذیری 

ویژگی انعطاف پذیری برای هر نوع شیلنگی بسیار مهم است. مقاومت در دمای 20- درجه سانتیگراد و مقاومت در دمای 200 درجه سانتیگراد به مدت 120 ثانیه بدون نشتی، دوام و کارایی این محصول را در شرایط مختلف آب و هوایی و محیطی تضمین می‌کند.

لایه داخلی لاستیکی (EPDM) و لایه پوششی خارجی با فیبر مصنوعی

EPDM نوعی لاستیک مصنوعی و پلیمری است که در تجهیزات در تماس با آب کاربرد دارد. این نوع لاستیک مقاومت بالایی در برابر نشتی، اثرات اشعه UV خورشید و آلودگی‌های شیمیایی دارد. همچنین به دلیل دانسیته پایین و خاصیت کشسانی بالا، گزینه مناسبی برای ساخت شیلنگ آتش نشانی منعطف و سبک است.

چسبندگی لایه درونی و روکش بیرونی تا فشار 1 کیلونیوتن بر متر

در شیلنگ‌های چند لایه، چسبندگی بین لایه‌ها بسیار مهم بوده و عامل کلیدی در کارایی محصول در دراز مدت است. شیلنگ آتش نشانی آریاکوپلینگ با چسندگی بالای بین لایه‌ها، به این مهم تاکید کرده و دوام و کارایی بالایی به این محصول می‌بخشد.

تولید شده براساس استاندارد DIN-EN 14540 اروپا

دارای تاییدیه از پژوهشگاه صنعت نفت و آزمایشگاه متالورژی رازی

فشار کاری: 18Bar
فشار ترکیدگی: 54Bar

دسته‌های محصولات
مقالات مرتبط
جعبه آتش نشانی آریاکوپلینگ

خرید جعبه آتش نشانی ( 6 نکته در مورد جعبه و هوزریل آتش نشانی )

هوزریل یکی از پرکاربردترین تجهیزات آتش نشانی است که در محیط‌های مختلف شهری و صنعتی نصب می‌شود. شیر ورودی تک ضرب، شیلنگ نیمه سخت، قرقره، نازل، هدایت‌گر شیلنگ و سیستم آب‌رسان داخلی، تمام اجزای یک هوزریل را تشکیل می‌دهند. آب از تاسیسات آتش نشانی و از طریق شیر تک ضرب وارد شیلنگ هوزریل شده ...

جعبه آتش نشانی آریاکوپلینگ

تعداد جعبه های آتش نشانی مورد نیاز ساختمان

اولین تجهیزات آتش نشانی که در هر بنا یا ساختمان نصب می‌شود، جعبه های آتش نشانی هستند. معمولا در داخل جعبه آتش نشانی یک عدد هوزریل با طول شیلنگ 20 الی 30 متر قرار می‌گیرد. هر جعبه آتش نشانی براساس الزامات سازمان آتش نشانی، فضای محدود و مشخصی را می‌تواند پوشش دهد. همچنین فاصله جعبه‌های آتش نشانی ...

جعبه آتش نشانی تک کابین

روش نصب انواع جعبه آتش نشانی [راهنمای کامل]

اهمیت جعبه آتش نشانی و جایگاه حساس آن در ساختمان‌ها و محیط‌های با خطر آتش سوزی بر هیچ کس پوشیده نیست. از نظر نوع نصب و راه اندازی، جعبه‌های آتش نشانی را می‌توان در گروه‌های جعبه‌های محوطه‌ای (outdoor)، جعبه‌های دیواری روکار و جعبه‌های دیواری توکار تقسیم کرد...

محصولات مرتبط
هوزریل دیواری

قرقره مخصوص شیلنگ نیمه سخت (هوزریل آتش نشانی)

هوزریل آتش نشانی (قرقره هوزریل) آریاکوپلینگ، نوعی قرقره با شیلنگ نیمه سخت (لاستیکی) و نازل سه حالته فلزی است. از نظر سازمان آتش نشانی، نصب هوزریل در اغلب بناهای شهری و صنعتی الزامی است.

قرقره مخصوص شیلنگ تاشونده (قرقره فایرباکس)

هوزریل دیواری

هوزریل دیواری آریاکوپلینگ، نوعی قرقره با شیلنگ نیمه سخت و از نوع محوطه‌ای است. این محصول در محوطه‌های باز و بدون جعبه آتش نشانی نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قرقره مخصوص شیلنگ نیمه سخت (هوزریل آتش نشانی)

هوزرک

هوزرک هوزرک یکی از تجهیزات نگهدارنده شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) است. در مواردی که احتمال آتش سوزی بالا بوده و نیاز به حجم آب بیشتری برای عملیات اطفای حریق است، هوزرک کاربرد دارد. هر هوزرک از چند متر شیلنگ آتش نشانی

دیدگاهتان را بنویسید یا برا استعلام قیمت شیلنگ آتش نشانی  باما تماس بگیرید 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسال دیدگاه