شیرفلکه آتش نشانی

سرفلکه

شفت مرکزی و بخش تنظیم فشار

درپوش برنجی

بدنه یا پوسته برنجی شیرفلکه

قسمت آچارخور بدنه جهت نصب آسان و بدون آسیب رسانی به بدنه شیرفلکه

خروجی زاویه‌دار شیرفلکه

ورودی شیرفلکه

بخش رزوه شده مجرای خروجی

شیرفلکه آتش نشانی

شیرفلکه تنظیم فشار

شیرفلکه تنظیم فشار آریاکوپلینگ ابزاری برای کنترل فشار آب در تاسیسات اطفای حریق است. در ساختمان‌های بلند مرتبه، آتش نشانان با مشکل پایین بودن فشار آب در طبقات بالاتر روبرو هستند. شیرفلکه تنظیم فشار با کنترل دبی، به طور غیرمستقیم فشار را کنترل کرده و در سطح مشخصی نگه می‌دارد. در نتیجه با تنظیم فشار در سطح مورد نظر در طبقات پایین، فشار اضافی به طبقات بالا هدایت شده و امکان استفاده از فشار کافی در طبقات بالاتر فراهم شود.

برای خرید شیرفلکه تنظیم فشار آریاکوپلینگ یا کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

توضیحات و بررسی

کاربرد شیرفلکه آتش نشانی برنجی اغلب در مواردی است که حجم آب زیاد و با فشار بالا مورد استفاده است. 

نوع 90 درجه شیرفلکه تنظیم فشار را می‌توان در ساخت هوزرک نگه‌دارنده شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) مورد استفاده قرار داد.

ماندگاری بالا در کیفیت، مقاومت بالا در برابر خوردگی و نشتی و بهره مندی از سیستم هرزگرد شفت مرکزی جهت آب بندی مستحکم‌تر، از مهم‌ترین ویژگی‌های شیرفلکه آریاکوپلینگ است. 

این محصول دارای گواهی آزمون فشار بدون نشتی و هیچ‌گونه خرابی تا فشار 50Bar از آزمایشگاه معتبر هستند.

سوالات متداول

به زودی…

به زودی…

به زودی…

به زودی…

به زودی…

مشخصات فنی شیرفلکه آتش نشانی آریاکوپلینگ

بخش تنظیم کننده فشار بر روی شیرفلکه

در بخش شفت مرکزی، تنظیم کننده فشار تعبیه شده است. این بخش با محدود سازی چرخش سرفلکه و شفت مرکزی مقدار دبی عبوری از شیرفلکه را کنترل می‌کند. همچنین قابلیت خارج کردن آن از مدار و استفاده از تمامی ظرفیت شیرفلکه در حالت حداکثر دبی عبوری نیز وجود دارد.

واشر V-Cup و نقش آن در آب بندی شفت مرکزی

نشتی از شفت مرکزی یک از نقاط ضعف شیرهای فلکه‌ای است. واشر V-Cup نوعی واشر با آناتومی ویژه است که شفت مرکزی شیرفلکه تنظیم فشار را به طور کامل آب بند می‌کند. همچنین در فشارهای بالا این واشر در تماس با پیچ نگه‌دارنده آن، به صورت تخت در آمده و استحکام بالاتری در آب بندی تامین می‌کند.

استحکامی فراتر از الزامات استاندارد

شیرفلکه تنظیم فشار آریاکوپلینگ براساس الزامات استاندارد DIN14461 طراحی، تولید و آزمون می‌شود. براساس این استاندارد بین المللی، مبنای تولید شیرفلکه‌ها فشار 16Bar است. اما مجموعه آریاکوپلینگ تمامی محصولات در سایزهای مختلف شیرفلکه را در فشار 24Bar مورد آزمون کیفی قرار می‌دهد. لازم به ذکر است این آزمون نه به صورت نمونه برداری و موردی بلکه برای تمامی محصولات انجام می‌گیرد.

مقاومت بالا به خوردگی با توجه به تماس مداوم با آب 

شیرفلکه با توجه به تماس مداوم با آب، باید مقاومت بالایی در برابر خوردگی ناشی از رطوبت داشته باشد. به همین دلیل مجموعه آریاکوپلینگ شیرفلکه تنظیم فشار را با استفاده از آلیاژهای پایه مس با استحکام بالا و مقاوم به خوردگی می‌سازد. 

آلیاژهای پایه مس با خلوص بالا حتی در حضور نمک‌های دریایی، یون‌های کلراید و فلوئوراید که عوامل اصلی خوردگی و استهلاک فلزات در محیط‌های دریایی و مرطوب هستند، مقاومت بالایی ارائه می‌دهد.

نکاتی در مورد زوایای خروجی شیرفلکه 

این محصول با دو زاویه خروجی طراحی و تولید می‌شود. زاویه خروجی 135 درجه که در اصطلاح بازار به آن شیرفلکه برنجی 45 درجه هم گفته می‌شود. نوع دیگر هم شیرفلکه برنجی 90 درجه است. 

 

در اغلب موارد از شیرفلکه زاویه 45 درجه استفاده می‌شود. به دلیل راحتی در اتصال انواع کوپلینگ به همراه شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) به شیرفلکه، این ابزارهای را زاویه دار می‌سازند. 

شیرفلکه 90 درجه هم اغلب برای ساخت هوزرک یا در مواردی که نصب شیرفلکه با زاویه 135 درجه ایجاد مشکل می‌کند، کاربرد دارد.

واشر آب بندی از جنس EPDM

نوعی ماده ارتجاعی است که اغلب برای مصارف آب بندی کاربرد دارد. EPDM با مقاومت بالا در برابر آلودگی‌های آ و ب و مواد اسیدی و بازی و اشعه UV خورشید، مقاومت کششی مناسب و مقاومت فشاری بالا، آن را به گزینه‌ای مناسب برای استفاده در بخش‌های آب بندی انواع شیرفلکه تبدیل کرده است.

جمع بندی 

ساخته شده با آلیاژ پایه مس مقاوم به خوردگی

واشرهای آب بندی دیسکی و V-Cup از جنس EPDM

تولید در دو زاویه خروجی 135 (45) و 90 درجه

فشار آزمون: 24Bar

فشار نهایی: 50Bar

مجهز به رزوه‌های ورودی و خروجی PN16

تولید در سایزهای 1 ، 1.5 ، 2 و 2.5 اینچ

طراحی، تولید و آزمون براساس استاندارد DIN14461

دسته‌های محصولات
مقالات مرتبط
شیرفلکه تنظیم فشار

تفاوت شیر فشارشکن و شیرفلکه تنظیم فشار

شیرفلکه تنظیم فشار و شیر فشار شکن از جمله شیرهایی هستند که در تاسیسات آبرسانی آتش‌نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما اغلب ملاحظه می‌شود مخاطبان و مشتریان گرامی تفاوت این دو با هم را نمی‌دانند. در این نوشتار ضمن معرفی این دو محصول، قصد داریم به تفاوت‌های آنها نیز اشاره کنیم.

انواع جعبه آتش نشانی

معرفی انواع جعبه آتش نشانی ( خرید جعبه آتش نشانی )

جعبه آتش نشانی ابزاری برای نگه‌داری و حفظ تجهیزات آتش نشانی است. این محصول در ابعاد استاندارد و طرح‌های مختلف تولید و در اماکنی که خطر وقوع آتش سوزی وجود دارد، نصب می‌شود. در این مطلب به معرفی و بررسی انواع جعبه‌های آتش نشانی می‌پردازیم. آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

شیرفلکه تنظیم فشار

خرید جعبه آتش نشانی ( 6 نکته در مورد جعبه و هوزریل آتش نشانی )

در لحظات ابتدایی شروع آتش سوزی، جعبه و هوزریل آتش نشانی می‌توانند جایگاهی به اهمیت جعبه کمک‌های اولیه داشته باشند. حتی می‌توان گفت در برخی مکان‌ها اهمیت و ضرورت نصب هوزریل، بیشتر هم هست.

محصولات مرتبط
شیر سیامی

شیرفلکه تنظیم فشار آریاکوپلینگ

شیرفلکه تنظیم فشار آریاکوپلینگ ابزاری برای کنترل فشار آب در تاسیسات اطفای حریق است. در ساختمان‌های بلند مرتبه، آتش نشانان با مشکل پایین بودن فشار آب در طبقات بالاتر روبرو هستند. شیرفلکه تنظیم فشار با کنترل دبی، فشار را کنترل کرده

شیر سیامی

شیر فشار شکن آریاکوپلینگ

شیر فشار شکن آریاکوپلینگ نوعی شیر کاهنده فشار یا PRV بوده و برای کنترل و تثبیت فشار در تاسیسات آبرسانی کاربرد دارد. نوسان فشار و عدم تامین فشار آب کافی در طبقات بالایی ساختمان‌های چند طبقه یکی از مشکلات شایع در ارتباط با تاسیسات آبرسانی با مصارف مختلف است.

شیر سیامی

شیر سیامی (Collecting Breeching)

شیر سیامی (Collecting Breeching) یا دوراهه‌های آتش نشانی، تجهیزاتی هستندکه برای تجمیع منابع آب و پمپ‌های خارج از سیستم آتش نشانی داخل ساختمان، کاربرد دارند. این تجهیزات، شامل یک خروجی با قطر بزرگ و دو ورودی با قطر کوچکتر هستند. خروجی سیامی به لوله‌های ایستاده آتش نشانی متصل می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید یا برا استعلام قیمت شیر فلکه تنظیم فشار باما تماس بگیرید 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسال دیدگاه