تجهیزات آتش نشانی

اتصالات آلمانی (STORZ)

اتصالات آلمانی (STORZ) از پرکاربردترین اتصالات آتش نشانی در سراسر جهان هستند. محصولات این دسته شامل انواع کوپلینگ آلمانی، انواع تبدیل، درپوش، آچار چند منظوره کوپلینگ و بست تخصصی کوپلینگ است. دقت ابعادی، استحکام و طول عمر بالا، مقاومت به ضربه و تنوع در ابعاد جهت استفاده در کاربردهای مختلف، برخی از ویژگی‌های اتصالات STORZ آریاکوپلینگ هستند.

کوپلینگ آلمانی (STORZ)

کوپلینگ شیلنگ خور STORZ، یکی از اتصالات پرکاربرد اطفای حریق است. از جمله کاربردهای این محصول، اتصال انواع شیلنگ تاشونده، افزایش طول شیلنگ‌ها، اتصال شیلنگ‌ها به نازل، شیر فلکه، شیرها و پمپ‌های آتش نشانی است.

این کوپلینگ‌ها با آلیاژ آلومینیوم مطابق الزامات استاندارد DIN آلمان تولید می‌شوند.

استفاده از واشر کوپلینگ با آب بندی مستحکم و طول عمر بالا، دقت ابعادی بالا به دلیل استفاده از فرآیندهای ماشین کاری CNC و استحکام بالا در عین سبک بودن، مهم‌ترین ویژگی‌های این کوپلینگ است.

اتصالات آلمانی
کوپلینگ آلمانی STORZ
کوپلینگ رزوه ای (اتصالات آلمانی)
کوپلینگ رزوه ای

کوپلینگ رزوه‌ای STORZ

کوپلینگ رزوه‌ای STORZ یا “سرشیری”، از یک طرف به اتصالات STORZ جفت شده و از طرف دیگر قابلیت اتصال به تمام مقاطع رزوه‌ای تجهیزات آتش نشانی را دارد.

 این نوع کوپلینگ می‌تواند در ابتدای خط آب رسانی با مقاصد اطفای حریق، به انواع شیرهای آتش نشانی و نازل‌ها متصل شود. 

کوپلینگ رزوه ای (اتصالات آلمانی)
کوپلینگ رزوه ای

درپوش زنجیردار STORZ

درپوش STORZ برای جلوگیری از تجمع گرد و غبار و اشیای ناخواسته در مجراهای ورودی و خروجی اتصالات STORZ کاربرد دارد. 

با توجه به احتمال عدم استفاده از تجهیزات و اتصالات آتش نشانی در طولانی مدت، ممکن است تجمع اشیای ناخواسته موجب مسدودی مجراها شود. 

به این ترتیب درپوش STOZ به مجرای جفت (کوپله) شده و جلوی این عوارض را می‌گیرد. 

درپوش با یک زنجیر کوتاه به بدنه بخش اصلی اتصالات، متصل می‌شود تا جلوی مفقودی آن گرفته شود. 

درپوش زنجیردار
درپوش زنجیردار STORZ
اتصالات آلمانی
تبدیل STORZ

تبدیل STORZ

تبدیل STORZ ، برای جفت کردن و اتصال سایزهای مختلف کوپلینگ در سیستم اتصالات STORZ کاربرد دارند. 

سایز کوپلینگ‌های موجود در دو سمت این محصول، دارای ابعاد متفاوتی هستند. 

اتصالات آلمانی
تبدیل STORZ

آچار چند منظوره کوپلینگ

آچار کوپلینگ چند منظوره آریاکوپلینگ، جهت باز و بست انواع کوپلینگ و اتصالات STORZ، درب بشکه‌ها و باز کردن شیر پنج پر آتش نشانی کاربرد دارند. حمل این آچار سبک، مستحکم و چند منظوره، آتش نشانان را از حمل چندین آچار و ابزار بی‌نیاز می‌کند.

استفاده از یک لایه ورق فولادی مستحکم در بین بدنه پلاستیک فشرده آچار، باعث استحکام بالای این محصول به ضربه شده است.

این محصول آزمون‌های پرتاب از ارتفاع 16 متر و ضربه به اندازه 78 کیلوژول، آزمون کشش با نیروی 18 کیلونیوتن و آزمون مقاومت حرارتی به مدت 24 ساعت در دمای 150 درجه سانتیگراد را بدون هیچ‌گونه، ترک، شکست و تغییر شکل، با موفقیت سپری کرده است.

طرح صنعتی این محصول منحصر به فرد برای اولین بار توسط آریاکوپلینگ به ثبت رسیده است.

اتصالات آلمانی
آچار چند منظوره کوپلینگ
اتصالات آلمانی
بست تخصصی کوپلینگ

بست تخصصی کوپلینگ

 بست تخصصی کوپلینگ، ابزاری برای آب بندی اتصال شیلنگ‌های آتش نشانی به انواع کوپلینگ شیلنگ خور است. با استفاده از بست کوپلینگ، علاوه بر آب بندی مستحکم اتصال شیلنگ به کوپلینگ، به بافت شیلنگ آسیبی نمی‌رسد. همچنین راحتی در باز وبست و استحکام بالا در برابر ضربه از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول است.

این در حالی است که اتصال سیم پیچی علاوه بر آسیب به بافت پلی استر شیلنگ آتش نشانی، قابلیت باز و بست ندارد.

این محصول دارای گواهی آزمون عدم نشتی اتصال شیلنگ به کوپلینگ تا فشار 60 بار است.

کدهای HC1500 و HC2500 به ترتیب با قطرهای داخلی 38 و 65 میلی‌متر مخصوص نصب بر روی کوپلینگ STORZ و کد HC2500 با قطر داخلی 63.5 میلی‌متر، مخصوص نصب بر روی کوپلینگ BS است.

اتصالات آلمانی
بست تخصصی کوپلینگ
هوزریل آتش نشانی آریا

جعبه و هوزریل استاندارد آریاکوپلینگ

جعبه آتش نشانی به همراه هوزریل، یکی از معروف‌ترین تجهیزات اطفای حریق است که در ساختمان‌ها وجود دارد. طراحی هوزریل به گونه‌ای است که افراد عادی ساختمان به‌سادگی می‌توانند از آن برای اطفای حریق استفاده نمایند. علاوه بر آن، درون جعبه آتش نشانی یک شیر انتظار وجود دارد که در مواقع ضروری، این امکان را به آتش نشان حرفه‌ای می‌دهد ...

اسپرینکلر

اسپرینکلر پایین زن چیست؟

نصب اسپرینکلر آتش نشانی در محیط‌های مختلف ضامن تامین ایمنی در برابر حادثه آتش سوزی تلقی می‌شود. در حالی که تمامی انواع اسپرینکلرها بسیار به یکدیگر شباهت دارند، برای محیط‌ها و کاربردهای مختلف از اسپرینکلرهای متفاوتی استفاده می‌شود. انتخاب نوع اسپرینکلر برای یک محیط نیازمند بررسی دقیق و ...

جعبه آتش نشانی

لولای جعبه آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی از قبیل جعبه و قرقره (هوزریل آتش نشانی)، نقش به‌سزایی در افزایش ایمنی یک ساختمان در برابر حریق ایفا می‌کند. معمولا این تجهیزات درون جعبه آتش نشانی نگهداری می‌شوند. در این صورت در طی سال‌ها، دچار آسیب و یا اختلال در عملکرد نمی‌شوند. فرآیند طراحی و ساخت یک جعبه آتش نشانی اگر مهم‌تر از تجهیزات داخل آن نباشد