پایگاه دانش مجموعه آریاکوپلینگ

پایگاه تخصصی منابع  و دانش روز ایمنی و آتش نشانی شامل مقالات، گالری عکس، فصلنامه تخصصی آریاکوپلینگ و محتواهای ویدیویی

تاریخچه شیلنگ آتش نشانی

تاریخچه شیلنگ آتش نشانی

تاریخچه ساخت و تولید تجهیزات آتش نشانی، همواره یکی از موضوعات جذاب برای فعالان این حوزه بوده است. اسپرینکلر، انواع کوپلینگ، خاموش کننده‌های دستی و سایر محصولات هر کدام تاریخچه‌ای چند صد ساله و درخور توجه دارند. اما در میان این تجهیزات، داستان ساخت و توسعه شیلنگ آتش نشانی بسیار جذاب است وبا مطالعه آن، می‌توان به تلاش یکایک انسان‌هایی که در زمینه ایمنی در برابر حریق دغدغه مند بودند پی برد. در این مقاله قصد داریم در خصوص تاریخچه ساخت و توسعه شیلنگ آتش نشانی که به مثابه رگ‌های حیاتی در عملیات اطفای حریق هستند، حرف بزنیم.

روش‌های اتصال شیلنگ آتش نشانی برزنتی به کوپلینگ

روش‌های اتصال شیلنگ آتش نشانی برزنتی به کوپلینگ

در مقالات اخیر در خصوص شیلنگ آتش نشانی با هم صحبت کردیم. در یک مقاله انواع شیلنگ آتش نشانی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم و در مقاله دیگری در خصوص فرآیند تولید شیلنگ آتش نشانی تاشونده که در بازار با نام شیلنگ برزنتی هم شهرت دارد حرف‌هایی زده شد. اما یک مطلب بسیار مهم که بعضا بدون توجه از کنار آن می‌گذریم نحوه اتصال شیلنگ به کوپلینگ است. این اتصال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و یک اتصال معمولی نیست!

جعبه آتش نشانی

لولای جعبه آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی از قبیل جعبه و قرقره (هوزریل آتش نشانی)، نقش به‌سزایی در افزایش ایمنی یک ساختمان در برابر حریق ایفا می‌کند. معمولا این تجهیزات درون جعبه آتش نشانی نگهداری می‌شوند. در این صورت در طی سال‌ها، دچار آسیب و یا اختلال در عملکرد نمی‌شوند. فرآیند طراحی و ساخت یک جعبه آتش نشانی اگر مهم‌تر از تجهیزات داخل آن نباشد

گروه‌های محصولات

عضویت در خبرنامه

دسترسی به محتواهای به روز در زمینه ایمنی و آتش نشانی