هوزرک
قرقره و شیلنگ( جعبه آتش نشانی )

هوزرک

هوزرک یکی از تجهیزات نگهدارنده شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) است. در مواردی که احتمال آتش سوزی بالا بوده و نیاز به حجم آب بیشتری برای عملیات اطفای حریق است، این محصول کاربرد دارد. هر هوزرک از چند متر شیلنگ آتش نشانی، یک نازل سه حالته Branchpipe، ریل‌ها و بدنه نگه‌دارنده شیلنگ، شیر فلکه آتش نشانی و یک کوپلینگ STORZ جهت اتصال شیلنگ آتش نشانی به شیرفلکه تشکیل یافته است.

برای استعلام قیمت و خرید هوزرک آریاکوپلینگ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشخصات فنی و نکات بیشتر در مورد هوزرک

هوزرک یا “رک مخصوص نگهداری هوز” محصولی همانند قرقره فایرباکس است اما به لحاظ عملکردی با آن تفاوت دارد. در ادامه برخی از ویژگی‌ها و مزیت‌های هوزرک را بیان می‌کنیم:

اتصال همیشگی شیلنگ آتش نشانی به شیرفلکه و نازل

برخلاف قرقره فایرباکس، در هوزرک شیلنگ آتش نشانی برزنتی همواره به نازل و شیرفلکه متصل است. به این ترتیب شما با داشتن هوزرک، یک سامانه اطفای حریق آماده به کار و با دبی بالا در اختیار دارید.

سرعت بازشدن شیلنگ بالاست

در قرقره فایرباکس، نوع تابیدن شیلنگ به دور قرقره به گونه‌ای است که با کشیدن دو سر شیلنگ به سمت بیرون، قرقره با دوران خود مابقی طول شیلنگ را خارج می‌کند. در سیستم هوزرک به دلیل طراحی منحصر به فرد گیره های نگهدارنده، این زمان کوتاه‌تر است. در این حالت، اپراتور می تواند با چرخش اندکی کل طول شیلنگ را یکجا از گیره ها خارج ساخته و به عملیات اطفا بپردازد. 

خشک شدن سریع شیلنگ پس از عملیات

طریقه قرارگیری شیلنگ بر روی هوزرک به صورت آویزان بوده و کمک می‌کند شیلنگ برزنتی به سرعت خشک شود و جلوی پوسیدگی لایه خارجی (نخ پلی استر یا پرلون) گرفته شود. به این ترتیب عمر مفید شیلنگ آتش نشانی با استفاده از هوزرک، افزایش می‌یابد.

دارای قطع کن داخلی برای جلوگیری از نشتی احتمالی در هنگام عدم استفاده

ریل و نگه‌دارنده هوزرک آریاکوپلینگ به گونه‌ای ساخته شده که مجهز به قطع کن داخلی بوده و در هنگام عدم استفاده، جلوی نشتی احتمالی به دلیل باز ماندن اتفاقی شیرفلکه را می‌گیرد.

قابلیت نصب با جعبه آتش نشانی یا بدون آن

هوزرک با توجه به ابعاد آن، با انواع ابعاد جعبه آتش نشانی جهت نصب در داخل آن، سازگار است. این محصول می‌تواند بدون جعبه یا در داخل جعبه در محیط‌های مختلف نصب و مورد استفاده قرار گیرد.

اجزای مختلف هوزرک آتش نشانی

هوزرک

شیرفلکه آتش نشانی عمودی

بدنه اصلی هوزرک

رابط رزوه‌ای اتصال شیرفلکه به کوپلینگ آلمانی

کوپلینگ آلمانی (STORZ) شیلنگ خور

اتصال سیم پیچ کوپلینگ به شیلنگ آتش نشانی

شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی)

نازل سه حالته فلزی Branchpipe

گیره نگهدارنده نازل

ریل نگهدارنده شیلنگ برزنتی به صورت آویزان

سوالات متداول

به زودی …

به زودی…

به زودی…

به زودی…

مقالات مرتبط
روش‌های اتصال شیلنگ آتش نشانی برزنتی به کوپلینگ

روش‌های اتصال شیلنگ آتش نشانی برزنتی به کوپلینگ

در مقالات اخیر در خصوص شیلنگ آتش نشانی با هم صحبت کردیم. در یک مقاله انواع شیلنگ آتش نشانی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم و در مقاله دیگری در خصوص فرآیند تولید شیلنگ آتش نشانی تاشونده که در بازار با نام شیلنگ برزنتی هم شهرت دارد حرف‌هایی زده شد. اما یک مطلب بسیار مهم که بعضا بدون توجه از کنار آن می‌گذریم نحوه اتصال شیلنگ به کوپلینگ است. این اتصال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و یک اتصال معمولی نیست!

تاریخچه شیلنگ آتش نشانی

تاریخچه ساخت و تولید تجهیزات آتش نشانی، همواره یکی از موضوعات جذاب برای فعالان این حوزه بوده است. اسپرینکلر، انواع کوپلینگ، خاموش کننده‌های دستی و سایر محصولات هر کدام تاریخچه‌ای چند صد ساله و درخور توجه دارند. اما در میان این تجهیزات،داستان ساخت و توسعه شیلنگ آتش نشانی بسیار جذاب است و با مطالعه آن، می‌توان به تلاش یکایک انسان‌هایی که در زمینه ایمنی در برابر حریق دغدغه مند بودند پی برد...

مراحل ساخت شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی)

مراحل ساخت شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی)

در گذشته‌های دور، آتش نشانان از سطل‌های پُر از آب در عملیات اطفای حریق استفاده می‌کردند. اما تقریبا از دهه 1600 میلادی به بعد، شیلنگ‌ آتش نشانی جایگزین سطل‌های پر از آب و زنجیره‌های انسانی شد. مواد و روش‌هایی که مردم اعصار گوناگون برای تولید شیلنگ آتش نشانی به کار ‌بستند به مرور زمان توسعه یافت و نتیجه این تلاش‌های مستمر چند صد ساله، مبدل شد به شیلنگ‌های آتش نشانی مدرن امروزی؛ این شیلنگ‌ها قادرند در هر لحظه حجم زیادی از آب را به محل حریق منتقل کنند؛ به طوری که بدون حضور این تجهیزات، آتش نشانان کاری از پیش نمی‌برند

محصولات مرتبط
هوزریل دیواری

قرقره مخصوص شیلنگ نیمه سخت (هوزریل آتش نشانی)

هوزریل آتش نشانی (قرقره هوزریل) آریاکوپلینگ، نوعی قرقره با شیلنگ نیمه سخت (لاستیکی) و نازل سه حالته فلزی است. از نظر سازمان آتش نشانی، نصب هوزریل در اغلب بناهای شهری و صنعتی الزامی است.

قرقره مخصوص شیلنگ تاشونده (قرقره فایرباکس)

هوزریل دیواری

هوزریل دیواری آریاکوپلینگ، نوعی قرقره با شیلنگ نیمه سخت و از نوع محوطه‌ای است. این محصول در محوطه‌های باز و بدون جعبه آتش نشانی نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قرقره مخصوص شیلنگ نیمه سخت (هوزریل آتش نشانی)

هوزرک

هوزرک هوزرک یکی از تجهیزات نگهدارنده شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) است. در مواردی که احتمال آتش سوزی بالا بوده و نیاز به حجم آب بیشتری برای عملیات اطفای حریق است، هوزرک کاربرد دارد. هر هوزرک از چند متر شیلنگ آتش نشانی

دیدگاهتان را بنویسید یا برا استعلام قیمت  هوزرک

 باما تماس بگیرید 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسال دیدگاه