هوزرک
قرقره و شیلنگ( جعبه آتش نشانی )

هوزرک

هوزرک یکی از تجهیزات نگهدارنده شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) است. در مواردی که احتمال آتش سوزی بالا بوده و نیاز به حجم آب بیشتری برای عملیات اطفای حریق است، این محصول کاربرد دارد. هر هوزرک از چند متر شیلنگ آتش نشانی، یک نازل سه حالته Branchpipe، ریل‌ها و بدنه نگه‌دارنده شیلنگ، شیر فلکه آتش نشانی و یک کوپلینگ STORZ جهت اتصال شیلنگ آتش نشانی به شیرفلکه تشکیل یافته است.

برای استعلام قیمت و خرید هوزرک آریاکوپلینگ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشخصات فنی و نکات بیشتر در مورد هوزرک

هوزرک یا “رک مخصوص نگهداری هوز” محصولی همانند قرقره فایرباکس است اما به لحاظ عملکردی با آن تفاوت دارد. در ادامه برخی از ویژگی‌ها و مزیت‌های هوزرک را بیان می‌کنیم:

اتصال همیشگی شیلنگ آتش نشانی به شیرفلکه و نازل

برخلاف قرقره فایرباکس، در هوزرک شیلنگ آتش نشانی برزنتی همواره به نازل و شیرفلکه متصل است. به این ترتیب شما با داشتن هوزرک، یک سامانه اطفای حریق آماده به کار و با دبی بالا در اختیار دارید.

سرعت بازشدن شیلنگ بالاست

در قرقره فایرباکس، نوع تابیدن شیلنگ به دور قرقره به گونه‌ای است که با کشیدن دو سر شیلنگ به سمت بیرون، قرقره با دوران خود مابقی طول شیلنگ را خارج می‌کند. در سیستم هوزرک به دلیل طراحی منحصر به فرد گیره های نگهدارنده، این زمان کوتاه‌تر است. در این حالت، اپراتور می تواند با چرخش اندکی کل طول شیلنگ را یکجا از گیره ها خارج ساخته و به عملیات اطفا بپردازد. 

خشک شدن سریع شیلنگ پس از عملیات

طریقه قرارگیری شیلنگ بر روی هوزرک به صورت آویزان بوده و کمک می‌کند شیلنگ برزنتی به سرعت خشک شود و جلوی پوسیدگی لایه خارجی (نخ پلی استر یا پرلون) گرفته شود. به این ترتیب عمر مفید شیلنگ آتش نشانی با استفاده از هوزرک، افزایش می‌یابد.

دارای قطع کن داخلی برای جلوگیری از نشتی احتمالی در هنگام عدم استفاده

ریل و نگه‌دارنده هوزرک آریاکوپلینگ به گونه‌ای ساخته شده که مجهز به قطع کن داخلی بوده و در هنگام عدم استفاده، جلوی نشتی احتمالی به دلیل باز ماندن اتفاقی شیرفلکه را می‌گیرد.

قابلیت نصب با جعبه آتش نشانی یا بدون آن

هوزرک با توجه به ابعاد آن، با انواع ابعاد جعبه آتش نشانی جهت نصب در داخل آن، سازگار است. این محصول می‌تواند بدون جعبه یا در داخل جعبه در محیط‌های مختلف نصب و مورد استفاده قرار گیرد.

اجزای مختلف هوزرک آتش نشانی

هوزرک

شیرفلکه آتش نشانی عمودی

بدنه اصلی هوزرک

رابط رزوه‌ای اتصال شیرفلکه به کوپلینگ آلمانی

کوپلینگ آلمانی (STORZ) شیلنگ خور

اتصال سیم پیچ کوپلینگ به شیلنگ آتش نشانی

شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی)

نازل سه حالته فلزی Branchpipe

گیره نگهدارنده نازل

ریل نگهدارنده شیلنگ برزنتی به صورت آویزان

سوالات متداول

به زودی …

به زودی…

به زودی…

به زودی…

مقالات مرتبط
جعبه آتش نشانی آریاکوپلینگ

تعداد جعبه های آتش نشانی مورد نیاز ساختمان

اولین تجهیزات آتش نشانی که در هر بنا یا ساختمان نصب می‌شود، جعبه های آتش نشانی هستند. معمولا در داخل جعبه آتش نشانی یک عدد هوزریل با طول شیلنگ 20 الی 30 متر قرار می‌گیرد. هر جعبه آتش نشانی براساس الزامات سازمان آتش نشانی

جعبه آتش نشانی آریاکوپلینگ

خرید جعبه آتش نشانی ( 6 نکته در مورد جعبه و هوزریل آتش نشانی )

در لحظات ابتدایی شروع آتش سوزی، جعبه و هوزریل آتش نشانی می‌توانند جایگاهی به اهمیت جعبه کمک‌های اولیه داشته باشند. حتی می‌توان گفت در برخی مکان‌ها اهمیت و ضرورت نصب هوزریل، بیشتر هم هست.

جعبه آتش نشانی دوکابین افقی

انواع تجهیزات آتش نشانی و اطفای حریق

تجهیزات آتش نشانی ابزار دست آتش نشانان برای اطفای حریق و نجات جان انسانها هستند. طراحی و تولید این تجهیزات به دلیل حساسیت جایگاه و کاربرد آنها، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هر گونه اشتباه جزئی در طراحی و تولید تجهیزات آتش نشانی ممکن است منجر به نقص عملکردی و اثرات جبران ناپذیر در عملیات اطفای حریق گردد.

محصولات مرتبط
هوزریل دیواری

قرقره مخصوص شیلنگ نیمه سخت (هوزریل آتش نشانی)

هوزریل آتش نشانی (قرقره هوزریل) آریاکوپلینگ، نوعی قرقره با شیلنگ نیمه سخت (لاستیکی) و نازل سه حالته فلزی است. از نظر سازمان آتش نشانی، نصب هوزریل در اغلب بناهای شهری و صنعتی الزامی است.

قرقره مخصوص شیلنگ تاشونده (قرقره فایرباکس)

هوزریل دیواری

هوزریل دیواری آریاکوپلینگ، نوعی قرقره با شیلنگ نیمه سخت و از نوع محوطه‌ای است. این محصول در محوطه‌های باز و بدون جعبه آتش نشانی نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قرقره مخصوص شیلنگ نیمه سخت (هوزریل آتش نشانی)

هوزرک

هوزرک هوزرک یکی از تجهیزات نگهدارنده شیلنگ آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) است. در مواردی که احتمال آتش سوزی بالا بوده و نیاز به حجم آب بیشتری برای عملیات اطفای حریق است، هوزرک کاربرد دارد. هر هوزرک از چند متر شیلنگ آتش نشانی

دیدگاهتان را بنویسید یا برا استعلام قیمت هوزرک باما تماس بگیرید 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسال دیدگاه