تجهیزات آتش نشانی


انواع نازل آتش نشانی

نازل‌های آتش نشانی تکمیل کننده فرآیند انتقال آب در عملیات اطفای حریق هستند. انواع نازل آتش نشانی سه حالته Branchpipe ، نازل هوزریل، نازل‌های تک حالته و نازل‌هایی با کاربردهای خاص مانند سلار نازل، محصولات این دسته را تشکیل می‌دهند. سازگاری با انواع اتصالات STORZ و BS ، تولید با دو نوع ماده اولیه آلومینیومی و پلاستیک فشرده و ارگونومی مناسب (قرارگیری راحت در دست اپراتور) از ویژگی‌های این دسته از محصولات است.

نازل آتش نشانی سه حالته Branchpipe

نازل آتش نشانی سه حالته فلزی (Branchpipe) نوعی نازل سه حالته مخصوص اطفای حریق توسط افراد آموزش دیده و آتش نشانان است.

این نازل از نظر جنس بدنه در دونوع تولید می‌شود. نازل آتش نشانی فلزی که با بدنه آلومینیومی و روکش لاستیکی در محل قرار گیری دست ساخته می‌شود. و نازل آتش نشانی پلاستیکی که در آن محل قرار گیری دست با پلاستیک فشرده و مستحکم ساخته می‌شود. 

وجه مشترک این دو نازل، بخش شیر سه حالته آنهاست که هردو با آلیاژ آلومینیوم مستحکم و سبک ساخته شده است.

برد پاشش (پرتاب) استاندارد، قرارگیری راحت و مستحکم در دست (ارگونومی) و مقاومت به ضربات حین عملیات اطفای حریق، از ویژگی‌های نازل آتش نشانی سه حالته Branchpip آریاکوپلینگ است.

نازل هوزریل سه حالته

نازل آتش نشانی سه حالته فلزی مخصوص هوزریل یا به عبارت ساده‌تر نازل هوزریل، نوعی نازل مورد استفاده در ساخت انواع هوزریل آتش نشانی است.

این نازل نسبت به نازل‌های Branchpip سبک‌تر بوده و دبی آب کمتری منتقل می‌کنند. به همین دلیل قابل استفاده توسط عموم افراد هستند.

در دونوع نازل هوزریل فلزی و نازل هوزریل پلاستیکی تولید می‌شود و بخش شیردار هردو نازل مشترک بوده واز جنس آلومینیوم سبک و مستحکم است.

برد پاشش (پرتاب) استاندارد، قرارگیری راحت و مستحکم در دست (ارگونومی) و مقاومت به ضربات حین عملیات اطفای حریق، از ویژگی‌های نازل هوزریل آریاکوپلینگ است.

نازل آتش نشانی

نازل تک حالته

نازل آتش نشانی تک حالته (حالت جت) آریاکوپلینگ نوعی نازل بدون شیر بوده و از جنس پلاستیک فشرده تولید می‌شود. 

استحکام به ضربه در عین سبکی، قابلیت قرارگیری راحت و بدون لیزخوردگی در دست و برد پاشش استاندارد به صورت جت، از قابلیت‌های این نازل تک حالته است.

این نازل با بهره گیری از رابط STORZ به ابعاد مختلف شیلنگ‌های آتش نشانی (شیلنگ برزنتی) قابل جفت شدن است.

نازل آتش نشانی
سلار نازل

سلار نازل

سلار نازل نوعی نازل آتش نشانی منحصر به فرد با دامنه پاشش گسترده، نرخ تخلیه بالا و مکانیزم خاص است. این نازل در عملیات اطفای حریق در شرایط با دسترسی کم و حجم آتش گسترده، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سلار نازل به گونه‌ای طراحی شده که در هنگام آتش سوزی از یک روزنه کوچک وارد محل دچار حریق شده و عملیات اطفا را آغاز می‌کند. این نازل با فشار آب به طور خودکار شروع به چرخش کرده و قطرات ریز و درشت آب را در تمام جهات می‌پاشد.

این محصول منحصر به فرد می‌تواند در عملیات اطفای حریق پیچیده، در کاربردهای خلاقانه راهگشای تیم‌های عملیاتی باشد.

سلار نازل
هوزریل آتش نشانی آریا

جعبه و هوزریل استاندارد آریاکوپلینگ

جعبه آتش نشانی به همراه هوزریل، یکی از معروف‌ترین تجهیزات اطفای حریق است که در ساختمان‌ها وجود دارد. طراحی هوزریل به گونه‌ای است که افراد عادی ساختمان به‌سادگی می‌توانند از آن برای اطفای حریق استفاده نمایند. علاوه بر آن، درون جعبه آتش نشانی یک شیر انتظار وجود دارد که در مواقع ضروری، این امکان را به آتش نشان حرفه‌ای می‌دهد ...

اسپرینکلر

اسپرینکلر پایین زن چیست؟

نصب اسپرینکلر آتش نشانی در محیط‌های مختلف ضامن تامین ایمنی در برابر حادثه آتش سوزی تلقی می‌شود. در حالی که تمامی انواع اسپرینکلرها بسیار به یکدیگر شباهت دارند، برای محیط‌ها و کاربردهای مختلف از اسپرینکلرهای متفاوتی استفاده می‌شود. انتخاب نوع اسپرینکلر برای یک محیط نیازمند بررسی دقیق و ...

جعبه آتش نشانی

لولای جعبه آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی از قبیل جعبه و قرقره (هوزریل آتش نشانی)، نقش به‌سزایی در افزایش ایمنی یک ساختمان در برابر حریق ایفا می‌کند. معمولا این تجهیزات درون جعبه آتش نشانی نگهداری می‌شوند. در این صورت در طی سال‌ها، دچار آسیب و یا اختلال در عملکرد نمی‌شوند. فرآیند طراحی و ساخت یک جعبه آتش نشانی اگر مهم‌تر از تجهیزات داخل آن نباشد