تجهیزات آتش نشانی


محصولات کامپوزیتی

تجهیز مناطق ساحلی جنوب و شمال کشور و صنایع نفت و پتروشیمی به تجهیزات آتش نشانی، چالش‌های زیادی دارد. رطوبت بسیار بالا، تابش شدید خورشید، چرخه‌های خیس شدن و خشک شدن، نمک‌های خورنده محلول در آب دریا و بخارهای نفتی و پتروشیمی نمایانگر شرایط محیطی ویژه این مناطق است و تجهیزات آتش نشانی ویژه‌ای نیز می‌طلبد.

بدین منظور مجموعه آریاکوپلینگ پس از کسب تجربیات موفق در زمینه تولید انواع تجهیزات آتش نشانی ، در راستای برطرف کردن این مشکل، اقدام به طراحی و تولید محصولات کامپوزیتی با ماده اولیه فایبرگلاس کرده است. انواع جعبه آتش نشانی فایبرگلاس و محفظه‌های محافظت کننده تجهیزات آتش نشانی، گروه محصولات کامپوزیتی مجموعه را تشکیل می‌دهند. 

جعبه آتش نشانی فایبرگلاس

تجهیز مناطق شهری، صنعتی و مناطقی با ویژگی خورندگی بسیار بالا با تجهیزات آتش نشانی فولادی بسیار چالش برانگیز است. زیرا فولاد در مناطق ساحلی و فراساحلی، به شدت مورد حمله عوامل خورنده مانند یونها و نمک‌های دریایی و بخارات نفتی و آلودگی‌های پتروشیمی قرار می‌گیرد. 

علاوه بر این، تابش شدید و مستقیم خورشید و اشعه فرابنفش به عنوان عامل موثر در استهلاک پوشش رنگ بر روی سطوح فولادی و چرخه‌های خیس شدن و خشک شدن براثر رطوبت و آب دریا، فرآیند خوردگی فولاد را تسریع می‌دهد. 

جعبه آتش نشانی فایبرگلاس آریاکوپلینگ، به عنوان راهکاری کامل و بسیار مقاوم برای چنین شرایطی طراحی و ساخته شده است.

جعبه آتش نشانی فایبرگلاس ایستاده

تجهیز مناطق شهری، صنعتی و مناطقی با ویژگی خورندگی بسیار بالا با تجهیزات آتش نشانی فولادی بسیار چالش برانگیز است. زیرا فولاد در مناطق ساحلی و فراساحلی، به شدت مورد حمله عوامل خورنده مانند یونها و نمک‌های دریایی و بخارات نفتی و آلودگی‌های پتروشیمی قرار می‌گیرند. 

رطوبت بسیار بالا، تابش شدید خورشید، چرخه‌های خیس شدن و خشک شدن، نمک‌های خورنده محلول در آب دریا و بخارهای نفتی و پتروشیمی نمایانگر شرایط محیطی ویژه این مناطق است و تجهیزات آتش نشانی ویژه‌ای نیز می‌طلبد.

جعبه آتش نشانی فایبرگلاس ایستاده آریاکوپلینگ راهکاری ویژه برای تجهیز بناها و سازه‌های ساحلی و فراساحلی به تجهیزات آتش نشانی هستند. 

جعبه آتش نشانی فایبرگلاس مخصوص خاموش کننده

عوامل خورنده و مهاجم در مناطق ساحلی و سازه‌های فراساحلی مانند سکوهای نفتی، میدانهای نفتی-گازی-پتروشیمی و ساختمان‌های ساحلی، طول عمر خاموش کننده آتش نشانی (کپسول آتش نشانی) را کاهش داده و هزینه‌های بسیاری را تحمیل می‌کنند. 

جعبه آتش نشانی فایبرگلاس مخصوص خاموش کننده یا جعبه فایبرگلاس کپسول، راهکاری اختصاصی برای نگهداری انواع کپسول آتش نشانی در مناطق خورنده است. 

این جعبه نگهدارنده کپسول، از جنس فایبرگلاس بسیار مقاوم به شرایط محیطی و قفل و لولای استیل ضد زنگ ساخته شده است. همچنین سقف این محصول به صورت شیب‌دار و دارای مجرای ورود و خروج هوا طراحی شده و باعث گردش جریان هوا در داخل آن و تعدیل رطوبت در داخل جعبه می‌شود. 

محصولات کامپوزیتی

محفظه نگهدارنده خاموش کننده چرخ‌دار

عوامل خورنده و مهاجم در مناطق ساحلی و سازه‌های فراساحلی مانند سکوهای نفتی، میدانهای نفتی-گازی-پتروشیمی و ساختمان‌های ساحلی، طول عمر خاموش کننده آتش نشانی (کپسول آتش نشانی) را کاهش داده و هزینه‌های بسیاری را تحمیل می‌کنند. 

محفظه نگهدارنده خاموش کننده چرخ‌دار، ابزاری تخصصی برای نگه‌داری و حفاظت انواع خاموش کننده چرخ‌دار در چنین مناطقی است. 

این جعبه نگهدارنده کپسول، از جنس فایبرگلاس بسیار مقاوم به شرایط محیطی ساخته شده است. همچنین این محصول به گونه‌ای طراحی شده که گردش هوا در داخل محفظه را آسان کرده و از سطح رطوبت در داخل محفظه می‌کاهد.

محصولات کامپوزیتی

مقالات مرتبط آریاکوپلینگ

هوزریل آتش نشانی

جعبه و هوزریل استاندارد آریاکوپلینگ

یکی از تجهیزات آتش نشانی پرکاربرد در اغلب پروژه‌های ساختمانی با کاربری‌های متفاوت، جعبه‌ آتش نشانی است. تجهیزات آتش نشانی به دلیل سروکار داشتن با امنیت جانی و مالی مردم، حساسیت ویژه‌ای دارند. این تجهیزات تنها در لحظات بروز حادثه مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین هرگونه نقص فنی که منجر به عدم کارآیی این تجهیزات شود، می‌تواند پیامدهای جبران ناپذیری به بار آورد...

انواع جعبه آتش نشانی

معرفی انواع جعبه آتش نشانی ( خرید جعبه آتش نشانی )

جعبه آتش نشانی ابزاری برای نگه‌داری و حفظ تجهیزات آتش نشانی است. این محصول در ابعاد استاندارد و طرح‌های مختلف تولید و در اماکنی که خطر وقوع آتش سوزی وجود دارد، نصب می‌شود. در این مطلب به معرفی و بررسی انواع جعبه‌های آتش نشانی می‌پردازیم. آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

جعبه آتش نشانی خاموش کننده (جعبه کپسول)

جعبه آتش نشانی چیست؟

جعبه آتش نشانی یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین تجهیزات ایمنی است که در ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچند جعبه آتش نشانی، خود به تنهایی ابزاری برای اطفای حریق به شمار نمی‌رود، اما به دلیل اینکه تجهیزات اطفای حریق مهمی از قبیل هوزریل، کپسول و غیره در داخل آن نگاه داشته می‌شوند، اهیمیت زیادی دارد...