اسپرینکلر ESFR

اسپرینکلر ESFR آریا ، یکی از محصولات جدید آریاکوپلینگ بوده و مخصوص اطفا و کنترل حریق‌های پرچالش، مانند آتش سوزی انبارهای کالاست. این اسپرینکلر با حساسیت عملکردی بالا، قابلیت پاشش قطرات درشت و با نرخ تخلیه 3 تا 5 برابر سایر اسپرینکلرها و بهره مندی از حباب شیشه‌ای تایید شده توسط مراجع بین‌المللی، قدرت و سرعت اطفای کم نظیری دارد.

برای خرید اسپرینکلر  ESFR  آریاکوپلینگ یا کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

توضیحات و بررسی

اسپرینکلر ESFR یا اسپرینکلر زود اطفا کننده واکنش سریع، نوعی اسپرینکلر واکنش سریع با حساسیت بالا و نرخ تخلیه 3 تا 5 برابر سایر اسپرینکلرها است.

وجه تمایز آن نسبت به سایر اسپرینکلرها، توانایی اطفای حریق‌های پرچالش است. زیرا اسپرینکلرها عموما برای مهار و کنترل آتش سوزی و ایجاد فرصت برای خروج اضطراری ساکنان ساختمان، طراحی شده‌اند. 

اما اسپرینکلر ESFR به حساسیت بالا، توانایی پاشش قطرات درشت و پاشش چند برابر حجم آب بیشتر در واحد زمان بر روی حریق، مخصوص مهار و اطفای حریق‌های پرچالش مانند فضای انبارها طراحی شده است.

سوالات متداول

به زودی…

به زودی…

اسپرینکلر ESFR بالازن آریا

اسپرینکلر esfr بالازن

دفلکتور یا پخش کننده جریان آب

پیچ نگهدارنده حباب شیشه‌ای

بدنه اسپرینکلر ESFR

حباب شیشه‌ای حساس به حرارت (رنگ قرمز=دمای کاری 68 درجه سانتیگراد)

نشان ARYA برای تضمین اصل بودن محصول

بخش رزوه مخروطی (NPT) به سایز 3/4 اینچ

واشر فنری و درپوش برنجی اسپرینکلر

اسپرینکلر ESFR پایین زن آریا

اسپرینکلر esfr پایین زن

دفلکتور یا پخش کننده جریان آب

پیچ نگهدارنده حباب شیشه‌ای

بدنه اسپرینکلر

حباب شیشه‌ای واکنش سریع حساس به دما (رنگ قرمز=دمای کاری 68 درجه سانتیگراد)

نشان ARYA برای تضمین اصل بودن محصول

بخش رزوه مخروطی (NPT) به سایز 3/4 اینچ

واشر فنری و درپوش برنجی اسپرینکلر

مشخصات فنی اسپرینکلر ESFR آریا

استفاده از حباب UL دار در ساخت اسپرینکلر

حباب شیشه‌ای، بخش حساس به حرارت اسپرینکلر است که عامل فعال شدن اسپرینکلر است. استفاده از حباب با کیفیت و تایید شده، شرط لازم برای ساخت یک اسپرینکلر استاندارد است. اسپرینکلر آریا با استفاده از حباب شیشه‌ای دارای تاییدیه‌های UL ، FM و LPCB تولید می‌شود.

طراحی، تولید وآزمون براساس استانداردهای جهانی

طراحی اسپرینکلر آریا با فرض کارکرد بلند مدت (50 سال) و براساس الزامات استانداردهای جهانی NFPA13 و UL199 انجام می‌گیرد. حاصل این کار، تولید اسپرینکلری با بهترین کیفیت، دقت بالا در عملکرد، عمر مفید طولانی و استحکام بالا در برابر ضربه و زنگ زدگی است.

دفلکتور ویژه اسپرینکلر ESFR

با توجه به امکان بروز حریق‌های گسترده و سخت مهار در فضای انبارها، بخش منحرف کننده جریان اسپرینکلر ESFR به گونه‌ای طراحی شده که جریان آب خروجی از اسپرینکلر را در قالب قطرات درشت بر روی حریق بپاشد. به این ترتیب قطرات درشت بدون آنکه قبل از رسیدن به مرکز حریق، تبخیر شوند، در مهار و اطفای حریق، بسیار موثرتر خواهند بود. 

علاوه بر آن با توجه به حجم آب بسیار بالای خروجی از اسپرینکلر و فشاری که به دفلکتور می‌آید، نیازمند دفلکتوری با استحکام بالا است. اسپرینکلر ESFR آریا با دفلکتور مستحکم، می‌تواند سالها فضاهای انبار را در برابر حریق، ایمن کند.

ضریب تخلیه 3 تا پنج برابر سایر اسپرینکلرها

اسپرینکلر ESFR براساس استانداردهای بین‌المللی باید حداقل نرخ تخلیه 160 در مقیاس SI داشته باشد. آریاکوپلینگ با بررسی حالت‌های مختلف و عوامل موثر بر حریق محیط‌های انبار، نرخ تخلیه 200 در مقیاس SI را برای ساخت اسپرینکلر ESFR آریا در نظر گرفته است. نرخ تخلیه بالاتر از 160، شرط لازم برای مهار و اطفای حریق‌های پرچالش است.

اسپرینکلر ESFR اسپرینکلری با حساسیت و سرعت واکنش بالا

حریق از لحظه‌ای که آغاز می‌شود، هر لحظه گسترده‌تر، شعله ورتر و مخرب‌تر می‌شود. به همین دلیل فرآیند اطفای حریق هرچه زودتر آغاز شود، مهار حریق آسان‌تر خواهد بود. به همین دلیل در این فرآیند، ثانیه‌ها حیاتی هستند. پس در فضاهای انبار و حریق‌های پرچالش، نیاز به اسپرینکلری است که به سرعت فعال شده و وارد عمل شود. اسپرینکلر ESFR آریا، مجهز به حباب شیشه‌ای واکنش استاندارد با تاییدیه‌های بین المللی است. این اسپرینکلر در مراحل ابتدایی آتش سوزی وارد عمل شده و با سرعت و قدرت اطفای بالای خود، حریق را مهار می‌کند.

 

ماندگاری و عملکرد

اسپرینکلر باید 50 سال کارکرد بی وقفه داشته باشد

براساس استانداردهای بین‌المللی (NFPA13,25) عمر مفید اسپرینکلر حداقل باید 50سال باشد. یعنی بتواند 50 سال عملکرد بی‌وقفه و بی‌نقصی ارائه دهد و همواره آماده فعال شدن باشد تا بتواند در هنگام حوادث حریق، با دقت بالایی وارد عمل شود. اما اسپرینکلر ESFR باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا چنین عملکردی ارائه دهد؟

پوشش آبکاری مقاوم به زنگ زدگی و مسدود شدن در طول سرویس دهی

اسپرینکلر باید در زمان طولانی سرویس دهی، در برابر عوامل خوردگی مقاوم باشد. خوردگی ممکن است باعث جوش خوردن و مسدود شدن خروجی آب اسپرینکلر و فعال نشدن آن بعد از شکستن حباب شیشه‌ای شود. استفاده از پوشش آبکاری نیکل- کروم و آبکاری طلایی بر روی اسپرینکلر ESFR آریا، جلوی هر گونه زنگ زدگی و مسدود شدن به علت خوردگی را می‌گیرد.

حفظ استحکام بدنه در طول عمر طولانی سرویس دهی

استحکام بالای بدنه نقش مهمی در عملکرد بی‌نقص اسپرینکلر ESFR در دراز مدت دارد. زیرا با توجه به نرخ تخلیه بالای این نوع اسپرینکلر، این موضوع اهمیت بیشتری می‌یابد. استفاده از مواد اولیه اختصاصی و اصلاح شده، باعث به دست آمدن اسپرینکلری با بدنه مستحکم شده است.

ماندگاری در کیفیت و عملکرد

اسپرینکلری می‌تواند نیم قرن دوام بیاورد و عملکردی بی‌نقصی داشته باشد که از  جوانب مختلف در بهینه‌ترین حالت، طراحی و ساخته شده باشد. کیفیت و ماندگاری در عملکرد، اتفاقی نیست. بلکه حاصل تلفیق طراحی بهینه محصول، بهبود بی‌وقفه آن، استفاده از مواد اولیه با کیفیت و حسب مورد تایید شده و کنترل دقیق فرآیندهای تولید آن است.

با نصب اسپرینکلر ESFR آریا تا سالها نیاز به جایگزینی آن با یک اسپرینکلر جدید نبوده و صرفه اقتصادی مناسبی برای کارفرمایان و مالکان خواهد داشت.

بدین ترتیب با کنار هم قرار دادن تمامی این ویژگی‌ها، آریاکوپلینگ مدعی ساخت اسپرینکلر تخصصی محیط‌های انبار و حریق‌های سخت مهار است.

جمع بندی: اسپرینکلر آریا؛ متنوع، مطمئن و ماندگار

اسپرینکلر آریا در تنوع بی‌نظیر و کیفیتی فراتر از استانداردهای جهانی، طیف انتخاب گسترده‌ای را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. استحکام بالا در شرایط مختلف اقلیمی، ثبات، دقت و عدم نیاز به جایگزینی در دهه‌های متمادی، اسپرینکلر آریا را به انتخابی ماندگار تبدیل کرده است.

دامنه فشار کاری: 12Bar

فشار آزمون: 35Bar

ضریب تخلیه: 200 در سیستم SI  و 14 در سیستم آمریکایی

سایز رزوه: 3/4 اینچ

ضریب پاسخ حرارتی (RTI): 25

محدوده دمای عملکرد: 68 تا 104 درجه سانتیگراد

قابل استفاده برای تمامی مناطق کم‌خطر، میان‌خطر و پرخطر مطابق تقسیم بندی سطح خطر در الزامات سازمان آتش نشانی

دسته‌های محصولات
مقالات مرتبط
اسپرینکلر بالازن آریا

اسپرینکلرهای اتوماتیک آریا کوپلینگ

با گسترش صنعت، ایمنی در محیط کار و زندگی اهمیت بسیاری پیدا کرد. خبر خوب اینکه بشر به موازات پیشرفت تکنولوژی و صنعت، راه‌های موثرتر، کم هزینه‌تر و دقیق‌تری برای حفظ و تضمین ایمنی در خانه و محل کار ابداع نمود.

حباب اسپرینکلر

دانستنی‌های حباب شیشه‌ای اسپرینکلر

اسپرینکلر یک ابزار اتوماتیک جهت کنترل و مهار آتش سوزی است. وقتی در محیطی آتش سوزی رخ می‌­دهد، اسپرینکلر در همان لحظات اولیه فعال می­‌شود و با پاشش آب، آتش را محدود و حتی خاموش می­‌کند

اسپرینکلر پایین زن آریا

باورهای غلط در مورد سیستم اسپرینکلر اطفای حریق

سیستم اسپرینکلر اطفای حریق کارآمدترین و کم هزینه‌ترین سیستم کنترل و اطفای حریق اتوماتیک بوده و در سطح وسیعی در سراسر جهان مورد استفاده است. اما مردم باورهای عجیبی در مورد این ابزار کارآمد دارند.

محصولات مرتبط
اسپرینکلر پایین زن آریا

اسپرینکلر بالازن آریا

اسپرینکلر بالازن آریا، در انواع حساسیت واکنش، انواع سایز رزوه، پوشش‌های رنگ و آبکاری، انواع نرخ تخلیه و طیف وسیع دمای کاری یکی از پرکاربردترین اسپرینکلرها در ساختمان‌های مختلف شهری و صنعتی است. اخذ پروانه استاندارد،

اسپرینکلر پایین زن آریا

اسپرینکلر دیواری (بغل زن)

اسپرینکلر دیواری (بغل زن) آریا، اغلب در راهروها و راه پله‌ها و در شرایط خاصی که اسپرینکلر بالازن و پایین زن قابلیت استفاده ندارند، کاربرد دارند. اخذ پروانه استاندارد، سرعت و دقت در عملکرد، طیف انتخاب گسترده،

اسپرینکلر پایین زن آریا

اسپرینکلر مخفی با کاور محدب

اسپرینکلر مخفی با کاور محدب، یکی از محصولات جدید آریاکوپلینگ بوده و راهکاری دکوراتیو و با کیفیت برای تجهیز ساختمان‌ها به اسپرینکلر است. پوشش رنگ‌های متنوع و متناسب با معماری بنا، زیبایی، دقت و کیفیت در عملکرد، بهره‌مندی

دیدگاهتان را بنویسید یا برا استعلام قیمت اسپرینکلر ESFR باما تماس بگیرید 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسال دیدگاه