اسپرینکلر مخفی با کاور محدب

اسپرینکلر مخفی با کاور محدب

اسپرینکلر مخفی با کاور محدب، یکی از محصولات جدید آریاکوپلینگ بوده و راهکاری دکوراتیو و با کیفیت برای تجهیز ساختمان‌ها به اسپرینکلر است. پوشش رنگ‌های متنوع و متناسب با معماری بنا، زیبایی، دقت و کیفیت در عملکرد، بهره‌مندی از حباب باکیفیت دارای تاییدیه‌های بین‌المللی، اسپرینکلر مخفی با کاور محدب آریا را به انتخابی ماندگار برای طراحان و کارفرمایان نکته سنج تبدیل کرده است.

برای خرید اسپرینکلر  مخفی با کاور محدب آریاکوپلینگ یا کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

توضیحات و بررسی

نصب اسپرینکلر آتش نشانی در بسیاری از بناهای لوکس، از منظر زیبایی شناسی و نظر معماران و طراحان نکته سنج، برهم زننده هماهنگی عناصر و جزئیات معماری بناست.

اسپرینکلر مخفی با قاب محدب آریا با هدف رفع این مشکل و نگاه ویژه به محدودیت‌های اقتصادی سازندگان بنا طراحی شده است. 

این اسپرینکلر از دو بخش بدنه و قاب محدب ساخته شده است. قاب محدب به گونه‌ای طراحی شده که ملحقات و بدنه اسپرینکلر به علاوه ناهمگونی‌های ناشی از نصب اسپرینکلر در سقف ساختمان را می‌پوشاند. 

در هنگام بروز حادثه حریق، پیش از رسیدن دمای محیط به دمای عملکرد اسپرینکلرها، از محل خود جدا شده و اسپرینکلر بدون هیچ مانعی که پاشش آب را محدود کند، آماده به کار خواهد بود. 

سوالات متداول

به زودی…

به زودی…

اسپرینکلر پایین زن واکنش سریع با پوشش آبکاری کروم-نیکل و سایز رزوه 1/2

اسپرینکلر اتوماتیک

دفلکتور یا پخش کننده جریان آب

پیچ نگهدارنده حباب شیشه‌ای

بدنه اصلی اسپرینکلر

حباب شیشه‌ای حساس به دما (رنگ قرمز=دمای کاری 68 درجه سانتیگراد)

نشان ARYA برای تضمین اصل بودن محصول

بخش رزوه مخروطی (NPT) به سایز 1/2 اینچ

واشر فنری و درپوش برنجی اسپرینکلر

اسپرینکلر پایین زن واکنش استاندارد با رنگ پلی استر مشکی و با سایز رزوه 3/4

اسپرینکلر

دفلکتور یا پخش کننده جریان آب

پیچ نگهدارنده حباب شیشه‌ای

بدنه اصلی اسپرینکلر

حباب شیشه‌ای واکنش استاندارد حساس به دما (رنگ قرمز=دمای کاری 68 درجه سانتیگراد)

نشان ARYA برای تضمین اصل بودن محصول

بخش رزوه مخروطی (NPT) به سایز 1/2 اینچ

واشر فنری و درپوش برنجی اسپرینکلر

مشخصات فنی و مزیت‌های کلیدی اسپرینکلر مخفی با کاور محدب آریا

براساس استاندارد NFPA13  که معتبرترین آیین نامه در مورد نصب انواع اسپرینکلر است، دفلکتور اسپرینکلر حداقل باید 1 اینچ (2.54 سانتی‌متر) از سقف( یا از لبه قاب)فاصله داشته باشد. متن انگلیسی استاندارد NFPA13 که به این موضوع اشاره دارد به شرح زیر است:

NFPA13  8.6.4.1.1.1 : Under unobstructed construction, the distance between the sprinkler deflector and the ceiling shall be a minimum 1 in. (25.4 mm) and a maximum of 12 in. (305 mm) throughout the area of coverage of the sprinkler.

 اما اغلب اسپرینکلرهای مخفی موجود در بازار ایران به دلیل استفاده از قاب تخت و اسپرینکلر معمولی، چنین الزامی را رعایت نکرده و الگوی پاشش موثری هنگام فعال شدن ندارند. اسپرینکلر مخفی با قاب محدب آریا برای اولین بار در ایران این مشکل را با یک راه حل اقتصادی برطرف نموده است.

استفاده از حباب با تاییدیه‌های بین المللی در ساخت اسپرینکلر

 

حباب شیشه‌ای، بخش حساس به حرارت اسپرینکلر است که عامل فعال شدن اسپرینکلر است. استفاده از حباب با کیفیت و تایید شده، شرط لازم برای ساخت یک اسپرینکلر استاندارد است. تیپ‌های مختلف اسپرینکلر آریا با استفاده از حباب شیشه‌ای دارای تاییدیه‌های UL ، FM و LPCB تولید می‌شود.

طراحی، تولید وآزمون براساس استانداردهای جهانی

طراحی اسپرینکلرهای آریا با فرض کارکرد بلند مدت (50 سال) و براساس الزامات استانداردهای جهانی NFPA13 و UL199 انجام می‌گیرد. حاصل این کار، تولید اسپرینکلری با بهترین کیفیت، دقت بالا در عملکرد، عمر مفید طولانی و استحکام بالا در برابر ضربه و زنگ زدگی است.

کاربردهای کاور محدب

جنبه‌های زیبایی شناسی: کاور محدب اسپرینکلر مخفی آریا، در راستای هماهنگی بیشتر با عناصر و جزئیات معماری ساختمان، قابلیت ساخت با پوشش رنگ‌های متناسب با پروژه را دارد. به این ترتیب اسپرینکلر به علت ملاحظات زیبایی شناختی به نحو مناسبی از جلوی دید پنهان می‌شود. با استفاده از این اسپرینکلر می‌توانید در عین حفظ زیبایی، ساختمان را به یک ابزار اتوماتیک و موثر برای ارتقای ایمنی در برابر حریق مجهز کنید.

همچنین، در ابنیه با سقف کوتاه یا کاربری‌های خاص (مثل سالن‌های ورزشی یا خانه‌های بازی کودکان) که احتمال پرتاب اشیا و ضربه به اسپرینکلر وجود دارد، ساختار مستحکم این قاب‌ها از بدنه و حباب اسپرینکلر محافظت کرده و حفظ کارایی و عملکرد اسپرینکلرهای اتوماتیک را تضمین می‌کند.

اسپرینکلر باید 50 سال کارکرد بی وقفه داشته باشد

براساس استانداردهای بین‌المللی (NFPA13,25) عمر مفید اسپرینکلر حداقل باید 50سال باشد. یعنی بتواند 50 سال عملکرد بی‌وقفه و بی‌نقصی ارائه دهد و همواره آماده فعال شدن باشد تا بتواند در هنگام حوادث حریق، با دقت بالایی وارد عمل شود. اما اسپرینکلر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا چنین عملکردی ارائه دهد؟

پوشش آبکاری مقاوم به زنگ زدگی و مسدود شدن در طول سرویس دهی

اسپرینکلر باید در زمان طولانی سرویس دهی، در برابر عوامل خوردگی مقاوم باشد. خوردگی ممکن است باعث جوش خوردن و مسدود شدن خروجی آب اسپرینکلر و فعال نشدن آن بعد از شکستن حباب شیشه‌ای شود. استفاده از پوشش آبکاری نیکل- کروم بر روی اسپرینکلر آریا، جلوی هر گونه زنگ زدگی و مسدود شدن به علت خوردگی را می‌گیرد.

حفظ استحکام بدنه در طول عمر طولانی سرویس دهی

استحکام بالای بدنه نقش مهمی در عملکرد بی‌نقص اسپرینکلر در دراز مدت دارد. استفاده از مواد اولیه اختصاصی و اصلاح شده، باعث به دست آمدن اسپرینکلری با بدنه مستحکم شده است. همچنین هماهنطور که اشاره شد، قاب محدب می‌تواند جلوی بسیاری از ضربات احتمالی به بدنه و حباب شیشه‌ای را بگیرد.

ماندگاری در کیفیت و عملکرد

اسپرینکلری می‌تواند نیم قرن دوام بیاورد و عملکردی بی‌نقصی داشته باشد که از  جوانب مختلف در بهینه‌ترین حالت، طراحی و ساخته شده باشد. کیفیت و ماندگاری در عملکرد، اتفاقی نیست. بلکه حاصل تلفیق طراحی بهینه محصول، بهبود بی‌وقفه آن، استفاده از مواد اولیه با کیفیت و حسب مورد تایید شده و استاندارد و کنترل دقیق فرآیندهای تولید آن است.

با نصب اسپرینکلر مخفی با کاور محدب آریا تا سالها نیاز به جایگزینی آن با یک اسپرینکلر جدید نبوده و صرفه اقتصادی مناسبی برای کارفرمایان و مالکان خواهد داشت. بدین ترتیب با کنار هم قرار دادن تمامی این ویژگی‌ها، آریاکوپلینگ مدعی ساخت اسپرینکلر دکوراتیو با کیفیت و صرفه اقتصادی برای ساختمان‌های شهری است.

جمع بندی: اسپرینکلر آریا؛ متنوع، مطمئن و ماندگار

اسپرینکلر آریا در تنوع بی‌نظیر و کیفیتی فراتر از استانداردهای جهانی، طیف انتخاب گسترده‌ای را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. استحکام بالا در شرایط مختلف اقلیمی، ثبات، دقت و عدم نیاز به جایگزینی در دهه‌های متمادی، اسپرینکلر آریا را به انتخابی ماندگار تبدیل کرده است.

نوع پوشش اسپرینکلر: انتخابی

رزوه: ½ اینچ NPT

جنس بدنه قاب: فولاد و برنج

جنس فنر: آلیاژ نیکل

لحیم: یوتکتیک/ دمای ذوب بسته به دمای کاری اسپرینکلر

پوشش قاب: انواع رنگ‌های پلی استر مات، آبکاری کروم، آبکاری طلایی

قابلیت سفارشی سازی پوشش قاب برای محیط‌های مستعد خوردگی وجود دارد.

استاندارد مرجع: NFPA 13، UL199، EN 12259 ، ISIRI 22253  

دسته‌های محصولات
مقالات مرتبط
اسپرینکلر بالازن آریا

اسپرینکلرهای اتوماتیک آریا کوپلینگ

با گسترش صنعت، ایمنی در محیط کار و زندگی اهمیت بسیاری پیدا کرد. خبر خوب اینکه بشر به موازات پیشرفت تکنولوژی و صنعت، راه‌های موثرتر، کم هزینه‌تر و دقیق‌تری برای حفظ و تضمین ایمنی در خانه و محل کار ابداع نمود.

قاب اسپرینکلر

اسپرینکلر مخفی با کاور محدب؛ تجربه ای توامان از ایمنی و زیبایی

طراحی و تولید اسپرینکلر مخفی با کاور محدب، محصولی است که علاوه بر تامین امنیت ساختمان و ساکنان در برابر حریق، زیبایی سقف را نیز بر هم نمی زند و یک المان اضافی در سقف تلقی نمی شود. در این مقاله در خصوص این نوع اسپرینکلر صحبت می‌کنیم. آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

اسپرینکلر پایین زن آریا

باورهای غلط در مورد سیستم اسپرینکلر اطفای حریق

سیستم اسپرینکلر اطفای حریق کارآمدترین و کم هزینه‌ترین سیستم کنترل و اطفای حریق اتوماتیک بوده و در سطح وسیعی در سراسر جهان مورد استفاده است. اما مردم باورهای عجیبی در مورد این ابزار کارآمد دارند.

محصولات مرتبط
اسپرینکلر پایین زن آریا

اسپرینکلر بالازن آریا

اسپرینکلر بالازن آریا، در انواع حساسیت واکنش، انواع سایز رزوه، پوشش‌های رنگ و آبکاری، انواع نرخ تخلیه و طیف وسیع دمای کاری یکی از پرکاربردترین اسپرینکلرها در ساختمان‌های مختلف شهری و صنعتی است. اخذ پروانه استاندارد،

اسپرینکلر پایین زن آریا

اسپرینکلر دیواری (بغل زن)

اسپرینکلر دیواری (بغل زن) آریا، اغلب در راهروها و راه پله‌ها و در شرایط خاصی که اسپرینکلر بالازن و پایین زن قابلیت استفاده ندارند، کاربرد دارند. اخذ پروانه استاندارد، سرعت و دقت در عملکرد، طیف انتخاب گسترده،

اسپرینکلر پایین زن آریا

اسپرینکلر مخفی با کاور محدب

اسپرینکلر مخفی با کاور محدب، یکی از محصولات جدید آریاکوپلینگ بوده و راهکاری دکوراتیو و با کیفیت برای تجهیز ساختمان‌ها به اسپرینکلر است. پوشش رنگ‌های متنوع و متناسب با معماری بنا، زیبایی، دقت و کیفیت در عملکرد، بهره‌مندی

دیدگاهتان را بنویسید یا برا استعلام قیمت اسپرینکلر مخفی با کاورمحدب باما تماس بگیرید 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسال دیدگاه