تجهیزات آتش نشانی

اتصالات انگلیسی (BS) آریاکوپلینگ

استحکام فوق العاده در فشارهای بالا، مقاومت بالا به شرایط محیطی مختلف و دقت ابعادی، مهم‌ترین ویژگی‌های اتصالات انگلیسی (BS) آریاکوپلینگ است. چنین ویژگی‌هایی، اتصالات انگلیسی آریاکوپلینگ را به انتخابی بدون جایگزین برای مسوولان و تصمیم گیران حوزه ایمنی در برابر حریق در مناطقی مانند میدان‌های نفتی، تاسیسات پتروشیمی و سازه‌های ساحلی و فراساحلی تبدیل می‌کند.

کوپلینگ انگلیسی (BS)

کوپلینگ انگلیسی یا کوپلینگ BS آریاکوپلینگ در سیستم‌های آبرسانی آتش نشانی پرفشار کاربرد دارد. کوپلینگ انگلیسی تحت الزامات استاندارد BSi طراحی و تولید می‌شود. 

این کوپلینگ‌ها در برابر ضربه، جریان پرفشار و عوامل خورنده در شرایط محیطی سخت، مقاومت بالایی دارند و برای مصارف آتش نشانی در چنین مناطقی، تنها گزینه انتخابی مسوولان ایمنی و HSE هستند.

کوپلینگ انگلیسی اغلب در تجهیز تیم‌های ایمنی و آتش نشانی اسکله‌ها، مناطق نفت خیز، مجتمع‌های پتروشیمی، سکوهای نفتی و سایر سازه‌های ساحلی و فراساحلی کاربرد دارد.

اتصالات انگلیسی (BS)
کوپلینگ مکش

کوپلینگ مکش

کوپلینگ مکش یا ساکشن کوپلینگ، اتصالاتی هستند که در انتقال آب در تاسیسات تحت مکش کاربرد دارند. اتصال این کوپلینگ از نوع نر و مادگی و به صورت رزوه‌ای است.

با توجه به وزن بالای کوپلینگ‌های مکش، رزوه اتصال آن به شکل گرد و درشت طراحی و ساخته شده و سبب اتصال سریع و آسان با کمترین چرخش می‌شود. 

این کوپلینگ‌ها در سایز 4 اینچ و با دو آلیاژ پایه مس بسیار مستحکم و آلیاژ آلومینیوم ساخته می‌شوند. 

کوپلینگ مکش

درپوش اتصالات BS

اتصالات آتش نشانی مانند اتصالات انگلیسی BS ممکن است زمان‌های طولانی بلااستفاده بمانند. بدین ترتیب مجراهای آزاد این اتصالات به تدریج با تجمع اشیای ناخواسته مسدود شده و در هنگام نیاز جلوی کارکرد صحیح آن را بگیرد. 

همچنین ممکن است در سیستم‌های خشک آتش نشانی، باز شدن اشتباهی یک شیرفلکه باعث نشت و هدر رفت آب در اتصالات آبرسانی آتش نشانی شود. با تعبیه درپوش اتصالات انگلیسی می‌توان چنین مشکلاتی را پوشش داد.

این محصول با سه ماده اولیه، برنجی، آلومینیومی و پلاستیکی ساخته می‌شود.

اتصالات انگلیسی (BS)

انواع تبدیل اتصالات انگلیسی

تبدیل‌های اتصالات انگلیسی تجهیزاتی هستند که برای اتصال تجهیزات رزوه شده مختلف یا ارتباط بین سیستم‌های اتصالاتی مختلف با همدیگر (مانند اتصالات STORZ و BS) کاربرد دارند. برخی از این اتصالات به شرح زیر هستند:

1.تبدیل مادگی تک گوشواره در دو نوع رودنده و تودنده

2.تبدیل BS به STORZ

3.تبدیل BS به BS

4.تبدیل دبل میل و دبل فیمیل

هوزریل آتش نشانی آریا

جعبه و هوزریل استاندارد آریاکوپلینگ

جعبه آتش نشانی به همراه هوزریل، یکی از معروف‌ترین تجهیزات اطفای حریق است که در ساختمان‌ها وجود دارد. طراحی هوزریل به گونه‌ای است که افراد عادی ساختمان به‌سادگی می‌توانند از آن برای اطفای حریق استفاده نمایند. علاوه بر آن، درون جعبه آتش نشانی یک شیر انتظار وجود دارد که در مواقع ضروری، این امکان را به آتش نشان حرفه‌ای می‌دهد ...

اسپرینکلر

اسپرینکلر پایین زن چیست؟

نصب اسپرینکلر آتش نشانی در محیط‌های مختلف ضامن تامین ایمنی در برابر حادثه آتش سوزی تلقی می‌شود. در حالی که تمامی انواع اسپرینکلرها بسیار به یکدیگر شباهت دارند، برای محیط‌ها و کاربردهای مختلف از اسپرینکلرهای متفاوتی استفاده می‌شود. انتخاب نوع اسپرینکلر برای یک محیط نیازمند بررسی دقیق و ...

جعبه آتش نشانی

لولای جعبه آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی از قبیل جعبه و قرقره (هوزریل آتش نشانی)، نقش به‌سزایی در افزایش ایمنی یک ساختمان در برابر حریق ایفا می‌کند. معمولا این تجهیزات درون جعبه آتش نشانی نگهداری می‌شوند. در این صورت در طی سال‌ها، دچار آسیب و یا اختلال در عملکرد نمی‌شوند. فرآیند طراحی و ساخت یک جعبه آتش نشانی اگر مهم‌تر از تجهیزات داخل آن نباشد